Kupno biżuterii – bezpośrednio u jubilera czy przez internet?

Szukasz profesjonalnego doradztwa jubilera Kraków? Skieruj się na obraczki.net.pl.

Wraz z rozkwitem rynku i ewolucją internetu, zmieniliśmy także nasze zwyczaje związane z robieniem zakupów. Teraz chętnie korzystamy z możliwości zakupów przez internet. I choć w sieci kupimy nieomal wszystko, nadal jest wiele przedmiotów, które zaleca się nabywać w tradycyjnych sklepach. Należy do nich między innymi biżuteria.

Atuty odwiedzin u jubilera

Zakup złotego łańcuszka, pierścionka bądź broszki łączy się z większym wydatkiem niż te, do których przywykliśmy podczas zwykłych zakupów. W związku z tym, aby być pewnym, że biżuteria spełni wszelkie nasze oczekiwania, najlepiej zobaczyć ją bezpośrednio w sklepie jubilerskim. Jest kilka przesłanek, które przemawiają za takim działaniem. W czasie wizyty w sklepie jubilerskim, przede wszystkim jeśli chcemy nabyć obrączki ślubne czy też pierścionek, możemy przymierzyć biżuterię oraz przekonać się jak „na żywo” będzie się ona prezentować na palcu. Jeżeli zaś zauważymy design pierścionka trafiający w nasz gust, ale okaże się on zbyt luźny lub za ciasny, jubiler na nasze życzenie dostosuje go do odpowiedniego wymiaru ewentualnie zrobi nowy. Kolejnym atutem zakupów bezpośrednio w sklepie jubilerskim jest sposobność uzyskania kompetentnej porady jubilera. Pokaże on, które kamienie szlachetne będą pasować do naszej cery, wskaże aktualne nurty we wzornictwie, poradzi nam jak dobrać odpowiedni kruszec, a klientom szukającym biżuterii na prezent doradzi, co najczęściej daje się z okazji komunii, ślubu czy urodzin.

Inne usługi jakie świadczy jubiler?

Sklepy jubilerskie nie tylko sprzedają swoje wyroby, ale także pełnią inne usługi. Najważniejszą z nich jest renowacja uszkodzonej biżuterii. Jeżeli rozerwał się nam łańcuszek albo odpadł kryształek z kolczyka, jubiler w mgnieniu oka i po mistrzowsku zreperuje go w swojej pracowni. Zmieni też obwód bransoletki, jeśli odziedziczymy biżuterię po kimś, kto miał większy rozmiar palca. Na naszą prośbę złotnik wygraweruje także na pierścionku czy zawieszce podziękowania, gratulacje, datę albo inną ważną dla nas frazę. Natomiast jeśli chcemy podarować komuś unikatowy upominek, ewentualnie mamy swój pomysł na sygnet albo zawieszkę, możemy polecić jubilerowi wykonanie biżuterii według naszego projektu. A jeżeli w szkatułce mamy niepotrzebną bądź uszkodzoną biżuterię, z którą nie wiemy co zrobić, zanieśmy ją do sklepu jubilerskiego, w którym działa skup metali szlachetnych.

Dane teleadresowe:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]