Wisiorki srebrne

Dowiedz się, gdzie zamówić zawieszki

Srebro to jeden z najchętniej wybieranych przez jubilerów materiałów. Nie powinno być w tym jednak nic zaskakującego – jest miękkie, doskonale się prezentuje i charakteryzuje je nietypowy refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak odpowiedniej dbałości – surowiec ten jest naprawdę czuły, w związku z czym łatwo go uszkodzić. W jaki sposób więc dbać o wykonane ze srebra ozdoby?

Mocne środki myjące źle działają na wisiorki srebrne

Detergenty dla srebra okazują się szkodliwe. Pod ich wpływem metal może odbarwiać się i blaknąć. Nie należy więc wykorzystywać ich do pielęgnacji ozdób, a podczas prania ręcznego koniecznie musimy ściągnąć noszone wisiorki srebrne oraz pierścionki.

Wisiorki srebrne – w czym je przechowywać?

Warto dbać o wisiorki srebrne również wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania powinniśmy stosować kuferki wykładane od środka miękką tkaniną – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Metal ten niezbyt dobrze znosi również styczność z wodą czy ciepłem, które mogą sprawić, że wyblaknie lub zmieni kształt. Zanim włożymy kilka przedmiotów do pudełka, musimy przed tym owinąć je delikatną szmatką albo włożyć do plastikowej torebki.

Wisiorki srebrne – czym je czyścić?

Do pielęgnowania srebra powinniśmy użyć letniej wody z dodatkiem soli, która świetnie zmywa powstający na powierzchni tego materiału osad. Poza tym odpowiednie będą również wódka, białko jaja i specjalne płyny. Do pielęgnacji wykonanej ze srebra biżuterii musimy korzystać z delikatnych szmatek – twarde potrafią porysować fakturę.