Wisiorki z ametystami

Jeśli chcesz zamówić ametysty, koniecznie sprawdź www.ametysty.com.pl

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz 4 regionach USA, a także w kilkunastu innych państwach, np.: Japonii i Kanadzie. Ze względu na swoją oryginalną fioletową barwę, stał się niezwykle popularnym kamieniem szlachetnym, który wykorzystywany jest w jubilerstwie. Biżuterię z ametystami znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – uwielbiana od wieków

Ametysty znajdowały się w klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach brytyjskich królów. Dziś, znaleźć go można w broszkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie prezentuje się jako uzupełnienie wieczorowych stylizacji. Aby delikatnie rozświetlić cerę, warto założyć niewielkie kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej wybrać duży element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Biżuteria z ametystami i jej właściwości

Ametyst nazywany jest kamieniem harmonii. Z tego powodu biżuterię z tym ozdobnym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na kolor i estetykę, ale również z z powodu jego właściwości. Część kobiet, nosząc broszkę z ametystem przez dłuższy okres czasu, zaczyna czuć spokój i uwalnia umysł. Na temat energii tego kamienia ozdobnego najlepiej wyrobić sobie własną opinię.