Gdzie sprawdzić aktualny kurs euro i wymienić walutę?

Kliknij w to miejsce, jeśli szukasz szczegółowych informacji o aktualnym kursie euro.

Euro to stosunkowo nowa waluta, bowiem w postaci monet oraz banknotów pojawiła się w obiegu zaledwie na początku XXI w.. Jest ona obecnie głównym środkiem płatniczym w większości krajów członkowskich UE. Polska na razie nie spełnia przesłanek, umożliwiających przystąpienie do strefy euro, co nie oznacza, że nasi rodacy nie korzystają z tej waluty regularnie, czy to dokonując zakupów w zagranicznych sklepach czy też gromadząc oszczędności na koncie walutowym.

Atuty z wprowadzenia waluty euro w państwach należących do Unii Europejskiej

Wprowadzenie euro w krajach członkowskich Unii Europejskiej w znacznym stopniu uprościło życie milionom obywateli Europy, tak w sferze biznesowej, jak i osobistej. Wspólna waluta to wszak mniejsze komplikacje z obliczeniem ewentualnego kosztu lub zysku podczas planowania np. transakcji w handlu międzynarodowym, co przedtem powodu nieprzewidywalnych wahań kursów pomiędzy walutami w szeregu przypadków mogło okazać się nietrafioną estymacją. Zamieszkanie w strefie euro zwiększa także swobodę przemieszczania się rezydentów państw członkowskich, którzy w zasadzie w większości przypadków nie muszą dbać o zaopatrzenie się w pokaźną ilość gotówki w obcej walucie w trakcie wyjazdów zagranicznych. Obecnie potrzebna im po prostu ich własna karta bankowa, a korzystając z niej za granicą, nie martwią się już wysokością spreadów pobieranych przez bank przy każdej transakcji.

Wymiana euro na pln w kantorze online – korzystna i szybka transakcja

Polska, pomimo wejścia do struktur Unii Europejskiej w 2004 roku, nadal nie spełnia wszelkich kryteriów umożliwiających wprowadzenie euro jako narodowej waluty. Nie ma to jednakże wpływu na to, że jako mieszkańcy państwa członkowskiego Unii Europejskiej regularnie prowadzimy transakcje biznesowe i kupujemy w euro. Osoby często dokonujące transakcji w tej walucie mogą w kilka sekund sprawdzić aktualny kurs euro na stronie kantoru online, a równocześnie również w mgnieniu oka wymienić złotówki na euro bez potrzeby wizyty w kantorze stacjonarnym. Wymiana euro przez internet przez wzgląd na mniejsze spready jest bardziej opłacalna i bardziej przystępna, ponieważ można ją zlecić o każdej godzinie dnia (nawet w nocy!), a przeliczenie waluty odbywa się po kursach aktualizowanych co kilka chwil, a nie – jak to przeważnie jest przyjęte w bankach i kantorach tradycyjnych – na podstawie średniego kursu z minionego dnia.

Dane teleadresowe:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]