Kredyt gotówkowy – na co go wziąć?

Kredyt gotówkowy jest na pewno jedną z najchętniej zamawianych usług oferowanych przez banki. Nie ma w tym oczywiście nic zaskakującego, gdyż można zdobyć tak nawet niewielkie sumy – w niektórych bankach minimalna suma kredytu gotówkowego to 500 PLN. Może on również być sposobem pokrycia poważniejszych zakupów, ponieważ najczęściej jego największa suma to nawet 100 000 złotych, ale klienci o największych zarobkach – na przykład lekarze – mogą pożyczyć aż 500 000 PLN. Odsetki kredytu gotówkowego są zależne w szczególności od zdolności kredytowej wnioskodawcy i mogą wahać się od 8 do aż 16 procent. Co jeszcze należy o nim wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – dlaczego warto?

Jak można wywnioskować z materiałów reklamowych, kredyty gotówkowe są dostępne dla wielu klientów. Wniosek, który składamy jest bezzwłocznie rozpatrywany, przez co środki trafiają do nas najwyżej po tygodniu, a dzięki niedużym restrykcjom, mają szansę ubiegać się o niego także klienci z niskimi zarobkami. To niestety nie oznacza, że kredyt gotówkowy będzie przyznany wszystkim, gdyż tak jak przy każdym typie pożyczki, bank przeanalizuje zdolność kredytową. Środki zdobyte korzystając z kredytu gotówkowego możemy przeznaczyć na dowolny cel – zarówno na zakup akcesoriów RTV, jak i samochodu czy sfinansowanie wymarzonego urlopu.

Kredyt gotówkowy bez ryzyka

Rozważając zaciągnięcie kredytu gotówkowego, powinniśmy pamiętać, że łatwo wówczas o pomyłki, a ich skutkiem okazują się zazwyczaj duże finansowe tarapaty. Dlatego wybór oferty musimy dokładnie przeanalizować, zwracając uwagę zarówno na odsetki, jak i pozostałe wydatki – między innymi prowizję czy ubezpieczenie. Trafionym rozwiązaniem niewątpliwie okażą się więc porady profesjonalnego doradcy finansowego, który wybierze kredyt odpowiedni dla naszych możliwości, abyśmy mogli oddać go bez większych problemów.