Oszczędzaj czas i pieniądze – sprawdź jak działa kantor online

Jesli uważasz, że w Internecie nie ma dla Ciebie kantoru internetowego, koniecznie Kliknij w to miejsce.

Jeszcze dziesięć lat temu jedyną drogą wymiany waluty była wizyta w kantorze albo w pobliskiej placówce bankowej – te pierwsze nadal spotkać można supermarketach czy w galeriach handlowych! Aczkolwiek w błyskawicznie przeobrażającej się rzeczywistości, ludzie pragną wymieniać waluty bez przymusu opuszczania domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, dlatego też utworzono kantory online, które to umożliwiają.

Kantor online to niższy spread

Działanie kantoru internetowego jest jednakowo łatwe jak tradycyjnego kantoru. Nabywca loguje się do serwisu na zarejestrowany przez siebie profil, a potem przelewa do swojego panelu kapitał, który pragnie przewalutować. Atutem kantorów internetowych jest przede wszystkim to, iż transakcje można zlecić w nim o każdej porze dnia, a sama wymiana walut odbywa się już w godzinach działania serwisu po najświeższych kursach, ustalanych na podstawie danych pobieranych z Forex co parę sekund, a nie – jak w przypadku kantorów stacjonarnych – po średnim kursie, z reguły z zeszłej doby. Kolejnym i bardzo ważnym walorem kantorów online są niższe spready niż te narzucone przez kantory tradycyjne i instytucje bankowe. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (w zależności od narzuconego cennika) może zakończyć się zapłaceniem spreadu na poziomie nawet 4-5%, natomiast w kantorze online spready z reguły nie przekraczają 2%. Kantory online oferują także kilka pomocnych usług lubianych przez klientów, m.in. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej, w której nabywca zleca przewalutowanie po wskazanym przez niego kursie (transakcja jest wykonywana dopiero wtedy, kiedy podany przez użytkownika kurs będzie taki sam jak kurs na rynku) albo w określonym przez klienta dniu.

Doceniasz wolność w zarządzaniu kapitałem? Kantor online jest dla Ciebie

Kantory internetowe to usługa dla osób lubiących wygodę, a także znaczną wolność w dysponowaniu kapitałem. Używają ich również osoby zatrudnione czy też uczące się za granicą i osoby spłacające pożyczki zaciągnięte w walucie obcej. Jednakże zanim postanowimy powierzyć swoje pieniądze kantorowi online, warto zbadać jego renomę i bezpieczeństwo, m.in. poprzez przeszukanie witryny KNF, czy jest on zarejestrowany jako instytucja płatnicza.

Dane teleadresowe:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]