Ułatwienia dla firm – o mass collect

Na flobo.io odnajdziesz odpowiedź na pytanie co to jest mass collect.

Mass collect jest usługą, która pozwala na szybką weryfikację wpłat. Przedstawiamy pokrótce, jak działa mass collect i w jaki sposób upraszcza organizację dużym oraz małym firmom.

Mass collect – korzyści z nadania klientom unikalnych numerów rachunków

Działanie mass collect jest generalnie niesłychanie proste. Polega na przydzieleniu każdemu klientowi własnego numeru rachunku, który staje się tym samym jego identyfikatorem. Takie rozwiązanie jest pomocne tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest znaczna ilość klientów, a więc np. w firmach telekomunikacyjnych, na uczelniach wyższych oraz wszelkich działalnościach, gdzie prowadzi się systemy abonenckie (m.in. w klubach fitness). Opłaty przesyłane w systemie mass collect kierowane są na wskazany firmowy rachunek bankowy, jednakże wcześniejsze nadanie kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejszą identyfikację, bez względu na to, jakim sposobem wykonali oni wpłatę (przelew za pośrednictwem poczty, przelew z karty czy też standardowy przelew). Zastosowanie mass collect przekłada się także na mniej czasochłonne księgowanie należności niż w przypadku księgowania ręcznego, a przy tym na eliminację możliwych błędów nieraz przytrafiających w czasie tego procesu.

Dlaczego opłaca się skorzystać z mass collect?

Choć mass collect nie jest w tej chwili dostępne w większości banków (posiadają ją między innymi kilka banków spółdzielczych i mBank) wypada zastanowić się nad jego wdrożeniem w firmie, również takiej, która co miesiąc obsługuje około stu faktur. Wdrożenie mass collect przynosi wszak pewne korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, możliwość integracji z platformą finansowo–księgową (a zatem śledzenie na bieżąco spływu opłat) czy powiązanie z aplikacjami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na powiązanie z usługą mass collect banku, ale posiada też funkcję przesyłania powiadomień o nadchodzących płatnościach oraz windykacji, co po jakimś czasie skutkuje podniesieniem terminowości u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]