Optymalizacja stron internetowych – najważniejsze, co musisz wiedzieć

Stworzenie strony internetowej to nie koniec pracy nad nią. Istotne jest, aby była ona popularna wśród internautów. Ale co zrobić, aby nasz portal cieszył się zainteresowaniem? W tym pomocna jest optymalizacja.

O co chodzi w optymalizacji stron internetowych?

Optymalizacja polega na poprawieniu kodu oraz treści opublikowanych na stronie. Dobrze przeprowadzona optymalizacja wpłynie na lepsze indeksowanie strony przez roboty sieciowe, a to sprawi, że będzie ona wyżej w wynikach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Jak przeprowadza się optymalizację ?

Właściwie wykonana optymalizacja – oprócz kodu strony – dotyczy także opublikowanych na niej tekstów i obrazów. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: szybkiego wyświetlania, zgodności ze standardami W3C oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Treść powinna być zgodna z tytułem strony. Dobrze, gdy na stronie znaleźć można słowa, na które pozycjonuje się stronę, nieprawidłowym jednak jest ich nadużywanie. Optymalizując grafikę zwracamy uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na rodzaj użytej kompresji. Oprócz tego zoptymalizować możemy słowa kluczowe oraz linki znajdujące się na stronie.
Solidnie przeprowadzona optymalizacja strony internetowej pomaga w osiąganiu lepszych wyników wyszukiwania i podnosi popularność serwisu. Optymalizując stronę trzeba pamiętać o tym, że przede wszystkim powinna być ona łatwo dostępna dla użytkowników.