Co to jest malarstwo cyfrowe i jak się go nauczyć?

Digital painting kurs. Dowiedz się więcej na digitalownia.pl.

Sztuki wizualne nie pozostają w tyle i od dziesięcioleci starają się nadążyć za rozwojem cyfrowym. Predyspozycja do malowania tradycyjnymi technikami teraz nie jest już jedynym warunkiem, aby znaleźć zatrudnienie w branży gamingowej albo filmowej, ponieważ te sektory rozrywki w procesie projektowania świata przedstawionego i postaci stosują przede wszystkim profesjonalne oprogramowanie. Znając te realia mnóstwo początkujących artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysowaniem błyskawicznie sięga po znane programy, stosowane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Digital painting – ogromna wolność dla artystów

Istnieje mnóstwo programów wykorzystanych do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop od Adobe, który pomimo że został opracowany jako software do retuszu zdjęć, w mgnieniu oka został ulubionym narzędzie game developerów oraz ilustratorów. Za sprawą sukcesu Photoshopa powstały kolejne podobne programy, jak np. Corel Painter, Krita czy GIMP, w których dzięki wykorzystaniu różnorodnych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła przypominające malunki wykonane farbami akwarelowymi, gwaszem bądź farbami olejnymi. Malarstwo cyfrowe zapewnia twórcom większą wolność – artysta ma możliwość korygowania niefortunnych pociągnięć pędzla, a także ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby wszak się nigdy nie kończą!

Kurs malarstwa cyfrowego online – więcej niż tylko nauka podstaw działania oprogramowania

Właściwie uczenie się malarstwa cyfrowego odbywa się w porównywalny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Jak najbardziej pierwsze próby można podjąć samemu, jednakże by rozwinąć jak najlepiej swój warsztat, a przy tym poznać wszelkie opcje oprogramowania oraz potrzebne techniki używania pędzli, wypada wykupić kurs opracowany przez kompetentnego instruktora. Jeżeli w pobliżu twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która miałaby w ofercie kurs malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do rozlicznych video kursów Photoshopa online. Spektrum zagadnień jakie analizują takie szkolenia jest szerokie i uczą one znacznie więcej niż tylko najważniejszych funkcji oprogramowania. Kluczowe jest jednak, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online postawić na taki, który pozwala kursantowi na konsultacje z twórcą kursu.

Dane teleadresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]