Szukasz eko gadżetów reklamowych? Zobacz co można zamówić

W przeciągu ostatnich lat kwestia ochrony środowiska stała się jednym z kluczowych zagadnień, roztrząsanych w debacie publicznej. Konieczność korekty naszych przyzwyczajeń dotyczących racjonalnego zużycia zasobów Ziemi, stopniowo przenika do każdej sfery życia, także do świata marketingu. W dzisiejszych czasach zarówno duże spółki, jak i małe firmy, aspirują do tego, aby stać się eco-friendly. Swoją dbałość o ochronę środowiska mogą one zaprezentować konsumentom w przeróżny sposób, również poprzez wykorzystanie w działaniach promocyjnych ekologicznych gadżetów.

Cechy ekologicznych gadżetów promocyjnych

Ekologiczne gadżety to towary promocyjne, ale wytworzone z materiałów przetworzonych bądź łatwo degradowalnych. Są to również gadżety z tekstyliów bez dodatków tworzyw syntetycznych, które można używać na co dzień i których właściciel nie wyrzuci zbyt szybko. Sprawia to, że ich użycie w niewielkim stopniu wyrządza szkodę środowisku. Do grupy eko gadżetów reklamowych kwalifikuje się również te towary, które wykonano z PP, a więc z polipropylenu. Pomimo, iż to polimer, łatwo poddaje się on przetworzeniu, natomiast kiedy jest to już niemożliwe, w trakcie jego rozkładu nie wydzielają się szkodliwe gazy.

Ekologiczne gadżety reklamowe – t-shirty i kosmetyczki

Można przypuszczać, że w ofercie producentów sporadycznie natrafia się szeroki katalog ekologicznych gadżetów. Takie założenie jest błędne. Już sam asortyment odzieży promocyjnej jest ogromny – nadruki wykonuje się na t-shirtach z bawełny organicznej, w różnorodnych fasonach (męskich, damskich oraz dziecięcych), a także w szeregu kolorów. Napisy reklamowe nanoszone są na bawełniane i jutowe torby, dostępne nie tylko w formie klasycznych toreb na zakupy, ale również m.in. plecaków-worków. Pozostałe rozchwytywane gadżety tego typu to naturalnie długopisy, które mogą być wyprodukowane z bambusa albo ze zrolowanego papieru, saszetki, papierowe pojemniki na gorące napoje, jak również ekologiczne puszki z biodegradowalnego polilaktydu.