Dlaczego warto pojechać na trekking w Dolomitach?

Dolomity trekking. Uzyskaj więcej wiadomości.

Pasjonaci aktywnego spędzania wolnego czasu zapewne poznali już prawie wszystkie trasy trekkingowe w naszym kraju, które wyznaczone są w Karkonoszach, w Bieszczadach i w Tatrach. Niewątpliwie są one zachwycające, jednakże osoby często uprawiające ten rodzaj aktywności z czasem chcą zasmakować podekscytowania płynących z wypraw po nieznanym zakątku świata. Dlaczego więc korzystać tylko z tras w polskich górach, skoro można zachwycać się imponującym krajobrazem włoskich Dolomitów?

Włoskie Dolomity – masyw górski dodany na listę światowego dziedzictwa UNESCO

Dolomity, czyli masyw górski leżący całkowicie w Południowych Alpach Wapiennych, wyróżniają się dużą liczbą turni, ostrych grani oraz baszt skalnych, które podczas dnia przez padające na nie światło słoneczne zmieniają swój kolor. Jest to też jeden z najbardziej zachwycających masywów górskich naszego kontynentu (jeśli nie na całym świecie!), nie dziwi zatem, że ponad dekadę temu wpisano je na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, iż w górach tych występują niezwykle spadziste stoki, liczne urwiska i wysokie pionowe skalne ściany, wyznaczono w nich również sporo bezpiecznych tras krajobrazowych, z którymi da sobie radę zdecydowana większość turystów uprawiających trekking.

W Dolomitach spędzisz również w interesujący sposób zimowe miesiące

Niedoświadczonych pasjonatów trekkingu niewątpliwie oczaruje przeprawa przez te góry po via ferratach, czyli po trasach wyposażonych w liny zabezpieczające. Harmonogram ekskursji tego typu jest tak opracowany, żeby członkowie grupy mieli czas na szkolenie z reguł asekuracji i metod poruszania się po takiej trasie. Bardziej obeznani z górami i mający dobrye przygotowanie fizyczne turyści będą zadowoleni z przejścia trasą po graniach Brenty, najbardziej charakterystycznego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta jest dla wielu osób bardzo wyczerpująca, lecz jej uczestnicy zapewne będą oo niej pamiętać do końca życia. W Dolomitach można spędzić też w atrakcyjny sposób zimę, chodząc po mniej stromych terenach na rakietach. Tak można podziwiać między innymi szczyty grupy Dolomiti di Sesto oraz wierzchołek Averau.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]