Przygoda w górach – trekkingi w Himalajach

Jeżeli ciekawi Cię pełna oferta trekkingów w Himalajach, zajrzyj na www.exploruj.pl/gora/himalaje/.

Himalaje razem ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Oddziałuje na to mnóstwo czynników – w głównej mierze fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to oczywiście w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Należy wspomnieć też o ekstremalnej trudności poniektórych szczytów i tym, iż to właśnie te góry stały się areną rywalizacji najlepszych wspinaczy z całego globu. Nie może więc zadziwiać zainteresowanie, jakie budzą wycieczki w Himalaje również pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj doświadczonym przewodnikom

Na początku należy zaznaczyć, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje oraz Karakorum są najtrudniejszymi pasmami górskimi – nawet, jak wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego szczytu. Trudności powoduje również samo przygotowanie podróży – kupno biletów czy zdobycie pozwolenia i wizy. Tym samym najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm planujących wyjazdy w te góry. Kolejną zaletą jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), dzięki czemu trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, nie posiadających wprawy w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – wycieczki wokół Everestu lub Shishapangmy

Z oczywistych względów osoby po raz pierwszy przyjeżdżające w Karakorum lub Himalaje prawie nigdy nie podejmują decyzji o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie oznacza to jednak, że te masywy są poza ich zasięgiem, bo często organizowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Annapurna, Everest czy Manaslu. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko okazja do pokonania swoich słabości, ale również możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu mieszkańców Nepalu oraz podziwianie niezwykłych cudów natury, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]