szkoła tenisa dla dzieci Kraków

Tenis dla dzieci

Warto zachęcić dzieci do uprawiania sportu, ale nie wszystkie dzieci lubią zajęcia sportowe. Należałoby zastanowić się nad oryginalnym sposobem na urozmaicenie wolnego czasu i zdecydować się na zapisanie dziecka na grę w tenisa. Zajęcia można rozpocząć już w wieku 4 lat. Do opanowania podstaw potrzebny jest specjalistyczny zestaw. Są to m.in. nieduże rakiety i mini siatki, które umożliwią skuteczną naukę. Tenis wpływa niezwykle korzystnie na rozwój dziecka, przyczynia się do rozwoju dobrych cech charakteru, usamodzielnienia, a także wpływa pozytywnie na wykorzystanie dziecięcej energii.

Tenis dla dzieci – pierwsze kroki

Gdy już zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie gry w tenisa z naszym dzieckiem, czas na wybór sprzętu do gry. Powinniśmy dokładnie przemyśleć zakup, ponieważ strój do tenisa, obuwie, a przede wszystkim rakieta ma ogromny wpływ na postępy nauki. Tenis to bardzo trudna technicznie gra, a więc dobrze przygotować się do treningu. Dzięki bogatej ofercie sprzętu do tenisa mamy możliwość doboru dobrze dopasowanej rakiety.. Przy podejmowaniu decyzji powinniśmy kierować się wiekiem dziecka oraz jego możliwościami fizycznymi. Nie ma sensu kupować rakiety zbyt ciężkiej lub za dużej, ponieważ uniemożliwi to pełne wykorzystanie profitów jakie daje gra w tenisa. Warto poszukać wcześniej, jakie parametry powinna mieć dziecięca rakietka, np. dziecko w wieku 4-6 lat powinno używać takiej o wadze ok. 180g oraz 21 cali. Tak samo ważną kwestią jest wybór rączki do rakiety. Co więcej warto pamiętać o właściwym naciągu rakiety, który również wpływa na proces nauki gry. Jeśli nie wiemy, jakie parametry są właściwe dla dziecka można zwrócić się o poradę do sprzedawcy, który skutecznie zasugeruje w sprawie doboru sprzętu. Pomocne są też treści umieszczone na każdej rakiecie. Tenis dla dzieci jest cennym doświadczeniem, jednak tylko gdy zadbamy o odpowiednie warunki gry naszej pociechy.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Okres dziecięcy cechuje się szybkim przyswajaniem wiedzy oraz umiejętności, warto to odpowiednio wykorzystać i zapisać na zajęcia tenisa już małe dziecko. Kwestia, która pojawia się najwcześniej, wiąże się z formą gry w tenisa – czy uczyć się samodzielnie , czy grupowo.

Korzyści grupowych lekcji tenisa

Tenis dla dzieci to świetna możliwość do zawierania znajomości, poznawania różnych form gry. Co więcej tenis grupowy gwarantuje niezwykłą atmosferę oraz zdrową rywalizację sportową.

Plusy indywidualnych lekcji tenisa

Zajęcia indywidualne są kierowane do osób, którym zależy na rozwoju pod kątem własnych możliwości oraz potrzeb. Pod okiem kompetentnego trenera dziecko rozwija swoją taktykę i technikę gry.

Dane teleadresowe:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]