Trekkingi na najpiękniejszych trasach – gdzie wyjechać?

Skieruj się tutaj, jeżeli interesuje Cię aktualna oferta trekkingów.

Górskie wypady mają wiele postaci. Od krótkich spacerów po prostych szlakach w bezpiecznym sąsiedztwie schronisk turysty, przez wielogodzinne, piesze marsze po szlakach plasujących się wyżej na skali skomplikowania, aż po wymagające trekkingi. Żeby podjąć się tych ostatnich, niezbędna jest praktyka w przemieszczaniu się po górach (po wytyczonych trasach, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, jak również zdolność posługiwania się sprzętem wspinaczkowym i turystycznym. Jakkolwiek w zamian za nieraz gigantyczny wysiłek otrzymujemy możliwość delektowania się niesamowitymi widokami i kontaktu z dziką przyrodą.

Poziomy trudności trekkingów

Poziom trudności technicznej jest uzależniony od terenów, przez które biegną trekkingi. Profesjonaliści rozróżniają trzy stopnie trudności pieszych wycieczek w tereny górskie. W trekkingach najniższego stopnia wziąć udział mogą Ci, którzy wyróżniają się dobrą sprawnością fizyczną, a ich zdrowie nie stanowi przeszkody do silnego wysiłku. Drugi poziom trudności wymaga dobrej sprawności fizycznej i przynajmniej elementarnego doświadczenia w górach – na przykład w polskich Tatrach. Trzeci poziom to wyprawy dla osób z doskonałą kondycją, znajomością charakteru wysokich łańcuchów górskich i potrafiących obsługiwać sprzęt, a także niebojących się ciężkich warunków obozowania w ciągu kilkudniowej wędrówki.

Gdzie organizuje się popularne trekkingi?

Trekkingi można uprawiać w każdych łańcuchach górskich. W naszym kraju entuzjaści tego typu rozrywki bardzo upodobali sobie szlaki tatrzańskie. Jeżeli natomiast idzie o inne pasma na kontynencie europejskim, dużym powodzeniem cieszą się bałkańskie Góry Przeklęte, Alpy, leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz oraz Karpaty Wschodnie. Najbardziej wprawne w trekkingu jednostki powinny natomiast spróbować swoich sił podczas wyprawy w Himalajach, Andach lub Karakorum.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]