Uhuru, Mawenzi i Shira – wyprawa na Kilimandżaro

Więcej szczegółów o Kilimandżaro wyprawa znajdziesz tu

Sięganie po wierzchołki gór to marzenie wielu podróżników, którzy uwielbiają ekstremalne eskapady. Pamiętnych przeżyć niewątpliwie zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiego powodu warto w niej uczestniczyć?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem kontynentu afrykańskiego – osiąga prawie 6000 m nad poziomem morza. Globtroterów przyciągają głównie możliwość obserwacji egzotycznych zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, malownicze widoki, a także kurczące się już lodowce. Masyw Kilimandżaro tworzą Mawenzi, Uhuru i Shira – trzy góry będące pozostałością po wulkanach. Wycieczka na najwyższy szczyt Afryki wymaga stosownego przygotowania – ze względu na znaczną wysokość istnieje niebezpieczeństwo pojawienia się choroby wysokościowej, z kolei zmieniające się warunki atmosferyczne sprawiają, że dotarcie na szczyt masywu jest ogromnym wyzwaniem. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie muszą dysponować świetną kondycją psychiczną i fizyczną, które umożliwią maszerowanie przez około 7 do 9 godzin dzień za dniem.

Co powinno się wiedzieć przed wyprawą na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba wykonać obowiązkowe szczepienie przeciw febris flava, po którym otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż powinno się też wyposażyć się w leki zmniejszające ryzyko rozwoju malarii. Przed rozkwitem choroby ochroni także właściwa profilaktyka – zastosowanie preparatów odpędzających insekty oraz nakładanie odzieży przykrywającej nogi i ramiona. A w jaki sposób zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]