Wyprawy górskie najlepiej z doświadczonych przewodnikiem

Zajrzyj tutaj, jeżeli interesuje Cię aktualna oferta wypraw.

Szczyty górskie od niepamiętnych czasów fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, porywające widoki, możliwość stawiania sobie wyzwań, jak również element sportowy związany ze zdobywaniem następnych szczytów i pokonywaniu trudnych technicznie tras. Nie dziwi więc to, że wspinaczka, trekkingi czy turystyka górska od dłuższego czasu cieszą się nieprzerwanym powodzeniem. Zróżnicowany poziom trudności szlaków sprawia, że każdy – również kompletny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Kłopoty może jednakże sprawiać sama organizacja wyprawy.

Aranżowanie zagranicznej wyprawy górskiej

Napomknięte problemy mogą okazać się wyjątkowo uciążliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych pasmach górskich – przede wszystkim tych bardzo oddalonych od Polski. W takich sytuacjach zaleca się skorzystać z oferty firm w profesjonalny sposób planujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te nadzoruje je wytrawny przewodnik, nie świadczy jednakże, że każdy może wziąć w nich udział. Zależnie od poziomu trudności poszczególnej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze destynacje podróży

Największym zainteresowaniem wśród zwolenników wypraw górskich cieszą się oczywiście Karakorum i Himalaje, jednak z uwagi na wysoki poziom trudności i spore koszty nie każdy miłośnik gór decyduje się na taki wyjazd. Zdecydowanie mniej kosztowne są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, jak również te koncentrujące się na zdobywaniu szczytów Kaukazu na czele z Kazbekiem i Uralu. Poza tym polskie firmy aranżują również wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski).

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]