Chcesz poznać techniki malowania akwarelami? Zapisz się na kurs

Kurs malowania akwarelami - na tej stronie dowiesz się więcej o pełnej ofercie.

Malowanie akwarelami jest jedną z twórczych form przejawiania własnego ja i nie trzeba być w tym świetnym, by czerpać z tego zadowolenie na co dzień. Dla wielu osób jest to wszak wyłącznie hobby bądź droga do odprężenia się po trudnym dniu w pracy i nie dążą oni do osiągnięcia w tej dziedzinie perfekcji. Jednakże jeśli chcesz poznać wszystkie techniki, trzeba zgłosić się na kurs akwareli.

Niełatwo kontrolować akwarele – zdecyduj się na kurs akwareli

Akwarele to wbrew pozorom nie są łatwe farby. Rezultat końcowy sprawia wrażenie bardzo przyjemnego i bezproblemowego do stworzenia, lecz wpływa na niego wiele czynników, o których twórca-amator nie ma najczęściej pojęcia. Ogromną rolę w samym toku malowania ma także koincydencja – akwarele to farby, nad którymi trudno jest zapanować i nawet artyści od lat wyrobieni w tej technice wcale nie są przekonani o tym, że obraz zawsze będzie dokładnie taka, jak zaplanowali. Kurs malowania akwarelami to idealne miejsce, aby zacząć swoja przygodę z tą techniką malowania oraz nabyć pomocne podstawowe informacje nieodzowne do odkrycia w sobie miłości do farb akwarelowych. Każdy jest tu ciepło widziany, niezależnie od tego, czy ma już jakieś próby z akwarelami, czy to jego pierwszy kontakt z tym rodzajem farb. Dydaktycy kursu w trakcie pierwszych zajęć wnikliwie objaśniają właściwości akwareli, różnorodność technik ich stosowania, jak również rodzaje papieru, z którego korzysta się w malarstwie akwarelami i jego oddziaływanie na ostateczny efekt dzieła.

Kurs malowania akwarelami – co na tym zyskasz?

W czasach popularyzacji internetu każdy może wyszperać a potem obejrzeć tutoriale, które prezentują jak malować farbami akwarelowymi. Jednakże nigdy nie będzie to równie rozwijające jak partycypacja w kursie akwareli prowadzonym przez wprawnego dydaktyka ze szkoły rysunku i malarstwa. W efektywnej szkoleniu z technik artystycznych potrzebne są zalecenia, które uczestnicy kursu słyszą od nauczycieli podczas tworzenia prac. Te korekty pozwalają w szybszym tempie nabywać umiejętności, a uczeń nie musi sam dochodzić do tego, jaki jego błąd przyczynił się do tego, iż jakiś efekt nie wyszedł tak jak planował. Dodatkowo lekcje z zespołem osób o pokrewnych pasjach formuje życzliwą aurę wsparcia, które jest niezmiernie potrzebne w inspirowaniu do ciągłego rozwoju twórczego. Uczestnictwo w rzeczowej ocenie twórczości pozostałych kursantów, pomaga potem we poprawnej ocenie osobistych prac już zakończeniu kursu.

Dane teleadresowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]