Kabel koncentryczny – kiedy go używamy?

Więcej szczegółów o kablu koncentrycznym.

W zdecydowanej większości mieszkań dostrzec można telewizor. Większość z nas uwielbia raz na jakiś czas obejrzeć ciekawy film lub dobrej jakości serwis o charakterze informacyjnym. Aby jednak odbieranie programów było możliwe, konieczne jest zamontowanie właściwego podłączenia. Wykorzystuje się do tego celu przede wszystkim kable koncentryczne, które obecnie znajdziemy bez problemu w sklepach mających w swojej ofercie elementy do odbioru telewizji.

Kabel koncentryczny – podstawowe parametry

W sklepach dostępne są obecnie przeróżne kable koncentryczne, wyróżniające się nieco innymi właściwościami. Najbardziej elementarny podział wyróżnia kable koncentryczne wewnętrzne oraz zewnętrzne. Każdy kto potrzebuje kabel koncentryczny bez najmniejszych wątpliwości powinien spojrzeć na jego najważniejsze parametry. Znaczenie mają dopasowanie oraz tłumienie, które zapewnia odbiór sygnału telewizyjnego na wysokim poziomie. Najlepszym wyborem są kable cechujące się konstrukcją Tri–Shield. Jej wykorzystanie powoduje, że przewód wyróżnia się klasą „A” ekranowania i ochrania sygnał przed zakłóceniami zewnętrznymi, które mogą istotnie obniżać jakość odbioru. Kable koncentryczne najlepszych firm doskonale sprawdzają się w rozbudowie, ale także podczas modernizacji sieci kablowych tak niewielkich, jak i naprawdę popularnych operatorów. Znaczna część kabli koncentrycznych zgodna jest z ostrymi rygorami produkcyjnymi. Na skutek tego odchyły parametrów w ich przypadku są nieznaczne bądź nie ma ich wcale.

Kabel koncentryczny – jakiego typu materiałów używa się do jego wyprodukowania?

Kable koncentryczne to najczęściej kompozycja elementów bardzo różnych. Bardzo często rdzeń produkowany jest z miedzi. Jest to materiał trwały, który nie zatraca swoich właściwości nawet po długim czasie użytkowania. W przypadku kabli przeznaczonych do wykorzystywania na zewnątrz budynków, do wykonania warstwy wierzchniej używane są materiały niepodatne na działanie negatywnych warunków atmosferycznych.

Dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]