Multiswitch kaskadowy – łatwe skalowanie sieci

Chcesz kupić multiswitch kaskadowy? Sprawdź telmor.pl/Produkty/Multiswitche-optyka-multiswitchowa/Multiswitche-PREMU.

Instalacje komputerowe znajdziemy już we wszystkich budynkach. O tym, czy konkretna sieć będzie funkcjonalna, decyduje sporo czynników. Powinna rzecz jasna być solidna i zapewniać dużą czytelność transmitowanych danych, jednak tak samo ważna jest opcja łatwego jej skalowania. Zrobienie nowych przyłączy nie powinno wiązać się z potrzebą przeprowadzenia trudnych robót – w wyniku tego inni odbiorcy nie mogliby przecież przez pewien czas połączyć się z siecią. Na szczęście dostępne są urządzenia, przez które skalowanie instalacji okaże się łatwe i bezproblemowe dla odbiorców – są to multiswitche kaskadowe, których wykorzystanie od niedawna wymagane jest przepisami.

Multiswitch kaskadowy – jak działa?

Multiswitch kaskadowy umożliwia szybkie skalowanie instalacji. Jest to boks ze znajdującymi się na bokach gniazdami oraz wyjściami, do jakich podłączane są kable. Jeżeli niezbędne jest powiększenie sieci – na przykład wówczas, gdy nowy odbiorca zamówił usługę – wystarczy jedynie podłączyć nowy kabel. Multiswitch kaskadowy może mieć rozmaite liczby wyjść dla odbiorców – najmniejsze urządzenia tego typu posiadają osiem gniazd, jednak w sprzedaży dostępne są również multiswitche kaskadowe z 16, 24 czy 32 złączami.

Multiswitch – który wybrać?

Jak nietrudno stwierdzić, przy kupnie multiswitcha kaskadowego najistotniejsza jest oczywiście ilość gniazd – dla niewielkich budynków może wynosić 8, ale w dużych domach trzeba rzecz jasna zastosować modele o większej liczbie wejść. Niezwykle ważna okazuje się także separacja pomiędzy wejściami a wyjściami – w ogromnej mierze wpływa bowiem na jakość sygnału. Dobre multiswitche kaskadowe posiadają separację wynoszącą trzydzieści decybeli. Jest to ważne przede wszystkim w sieciach telewizyjnych kilku dostawców cyfrowych.

Dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]