Wzmocnij słaby sygnał antenowy – wzmacniacz DVB-T

Jeśli potrzebujesz wzmacniacza DVB T, odwiedź tę stronę.

Oglądanie telewizji jest teraz codzienną czynnością. Na telewizję spoglądamy przy porannej kawie i przy wieczornym posiłku. Programy telewizyjne lubią maluchy, nastolatki, osoby w średnim wieku oraz ci już nieco starsi. W szerokiej ofercie programowej każdy może znaleźć coś idealnego dla siebie. Niemniej jednak, czasami sygnał jest tak słaby, że odbiór ulubionego kanału jest zwyczajnie nieosiągalny. Doskonałym wyjściem są wówczas wzmacniacze antenowe, wśród których wyliczyć można m. in. wzmacniacz DVB-T.

W jakich sytuacjach wzmacniasz DVB-T jest przydatny?

Trzeba wiedzieć, że jakość sygnału jest tym słabsza, im dalej antena znajduje się od odbiornika. Do tego jego jakość obniża się na każdym kolejnym złączu, co oznacza, że optymalnym wyjściem jest zmniejszenie ilości gniazd antenowych, a także unikanie łączenia niedużych odcinków kabli. Użycie wzmacniacza to gwarancja tego, że sygnał staje się silniejszy, a tym samym odbieramy o wiele lepszy obraz. Wzmacniacze zakładane są zaraz za anteną bądź tuż przed telewizorem. Punkty ich umieszczenia uzależnione jest od tego, jak zbudowana jest sieć. Warto dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdzi się też w wypadku radia.

Jakie rodzaje wzmacniaczy DVB-T są aktualnie produkowane?

Wyróżnia się parę typów urządzeń tego typu. Obecnie stosować można wzmacniacze kanałowe, budynkowe, masztowe i pasmowe. Wzmacniacz pasmowy jest najlepszy wówczas, gdy wzmacniacz budynkowy okazuje się być zbyt słaby. Umieszcza się go naprawdę blisko odbiornika. Wzmacniacz kanałowy to dość charakterystyczny rodzaj wzmacniacza – potęguje on przekaz jedynie wybranych kanałów, ale równocześnie skutecznie tłumi sygnał pozostałych. Wzmacniacz masztowy wykorzystywać można wówczas, gdy sieć antenowa jest niewielka. To wykorzystywanie właśnie jego zaleca się w domkach jednorodzinnych. Przymocowuje się go na maszcie, a potem stroi na paru pasmach. Natomiast wzmacniacze budynkowe można montować zarówno w niewielkich, jak i naprawdę dużych sieciach.

Dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]