Czym charakteryzują się ekologiczne domy drewniane?

Szukasz ekologicznych domów drewnianych? Koniecznie odwiedź tę stronę.

Jeszcze nie tak wcale dawno temu bardzo dużą popularnością wśród naszych rodaków cieszyły się domy murowane. Budowano na obszarze Polski domy z pustaków kształtem, które wyglądem przywodziły na myśl proste pudełka. Teraz wiemy już, że nie są to zbyt dobre rozwiązania. W związku z tym naprawdę chętnie stawiamy na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Inspirowane tradycyjnym góralskim budownictwem mają naprawdę dużo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od od dłuższego czasu postrzegane są jako ekologiczne. Z jakiego powodu? Przede wszystkim drewno to surowiec odnawialny. Wiele drzew rośnie wprawdzie naprawdę wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzi się je specjalnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest w stu procentach biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim żadne toksyczne odpady, które mogłyby wpływać niekorzystnie na ekosystem. W domach, które wykonano z drewna nie używa się materiałów syntetycznych. Z uwagi na świetne właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, aby taki dom ocieplić. Nie jest stosowana też papa. W konsekwencji domy drewniane w najmniejszym stopniu nie wpływają na pogorszenie kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają zalety?

Domy tego typu doskonale wtapiają się w naturalne otoczenie. Doskonale prezentują w sąsiedztwie wysokich i niskich gór oraz sielskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje doskonałe samopoczucie tym, którzy wprowadzili się do takiego domu. W domach wybudowanych z drewna panuje właściwy poziom wilgotności powietrza. Jest ono też doskonale natlenione. Domy wykonane z drewna doskonale nadają się dla mających alergię, astmatyków i osób zmagających się z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe i bardzo piękne. Bez wątpienia zasługują na to, aby zdecydować się właśnie na nie.

Dane teleadresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]