Sklejki szalunkowe – zastosowanie w budownictwie

Znajdź sklejki szalunkowe na https://sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe.

Deski szalunkowe to istotny komponent szalunków. Tę rolę mogą pełnić typowe deski drewniane lub płyty wytworzone z innego materiału, jednakże zwykle używana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można więc wybudować budynki z murami wykonanego z tego kompozytu. Szalunki znajdują też zastosowanie w budynkach murowanych, gdzie umożliwiają utworzenie otworów na stolarkę, czyli drzwi czy okna. Objaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeśli jej potrzebujemy, a nie możemy kupować własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – z czego się ją wytwarza

Dawniej w szalunkach z reguły stosowane były deski z litego drewna. Te jednakże były kosztowne, a jednocześnie nie posiadały wymaganych parametrów – przede wszystkim źle radziły sobie z wilgocią. Dlatego w dzisiejszych czasach używana jest głównie sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z przeróżnych gatunków drewna – na ogół z brzozy, topoli lub olchy. W ofercie producentów znajdziemy przeróżnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, do których produkcji wykorzystuje się żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Drugi często stosowany wariant to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajmij, jeśli nie możesz kupić

Przedsiębiorstwa budowlane posiadają zazwyczaj swoją sklejką szalunkową wraz z elementami umożliwiającymi jej łączenie. Jeżeli jednak zamierzamy wybudować garaż lub dom własnymi siłami, nie ma konieczności kupowania wszystkich części szalunków – możemy je wynająć, np. w Krakowie na stronie ABCszalunki.pl. Poza samymi deskami szalunkowej, firma oferuje też wynajem innych akcesoriów niezbędnych do ustawienia szalunków – m.in. głowic i łączników.

Dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]