Stawiasz szalunki? Zaopatrz się w niezbędne akcesoria szalunkowe

Zamów akcesoria szalunkowe.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły służące do wzmacniania deskowań i przydają się na każdej budowie. Jakie moduły używa się w trakcie szalowania? Dlaczego warto zamawiać je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i przeznaczenie

Żeby szalunki ścienne, stropowe czy używane do wykopów były ustawione w prawidłowy sposób, konieczne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci oferują obecnie wiele materiałów służących do wzmacniania konstrukcji, między innymi sworznie napinające, napinacze rygla, ściągi szalunkowe, klucze do żabek napinających i rusztowań, nakrętki, zaciski sprężynowe, listwy pozycjonujące czy fazujące, korki i stożki oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, nazwany także ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pomaga utrzymać właściwy odstęp pomiędzy płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dołączone są nakrętki talerzowe, przegubowe lub motylkowe. Z kolei żabki napinające stosowane są jako zaczepy umożliwiające spięcie szalunku za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią także dystanse, które umożliwiają zachowanie optymalnej odległości między szalunkiem a prętami. Przy kupowaniu akcesoriów nie sposób nie wziąć pod uwagę również ocynkowanych nakrętek pasujących do ściągów.

Czy warto kupić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w dobrze zaopatrzonych sklepach internetowych. Witryny internetowe oferują świetnej jakości materiały od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Rasto, Peri czy Tekko i można je kupić w rozsądnych cenach.

Dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]