Wynajem szalunków – na czym to polega?

Potrzebujesz więcej wiadomości o wynajmie szalunków? Znakomicie trafiłeś! Zajrzyj tu

Szalowanie jest wymieniane wśród najchętniej stosowanych w budownictwie technik. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego rodzaju forma, w którą wylewany jest beton – zazwyczaj przy budowie fundamentów. Szalunki zwykle wykonywane są z drewna, jednak łatwo zaobserwować także wersje zrobione ze stali, a czasem nawet plastiku. Innymi istotnymi elementami szalunków są dźwigary oraz podpory, które umożliwiają wypracowanie wymaganych efektów. Jednak ze względu na wysokie koszty nie wszystkie firmy budowlane posiadają swoje szalunki. Kiedy będą potrzebne, mogą wszak zwyczajnie je wynająć – zwłaszcza, że wynajem szalunków to aktualnie naprawdę często wybierana usługa.

Wynajem szalunków – dla których firm?

Kupno własnych szalunków okaże się trafionym pomysłem dla przedsiębiorstw często przyjmujących zlecenia na wykonanie fundamentów, ponieważ jak już nadmieniliśmy, będą one w tym celu absolutnie potrzebne. Jeśli z kolei wykonywanie fundamentów nie jest najważniejszą usługą naszej ekipy, warto rozważyć zalety, jakie daje nam wynajem szalunków. Czemu powinniśmy go wybrać? Przede wszystkim z powodów finansowych – wypożyczenie szalunków kilka razy do roku jest bardziej korzystne niż ich zakup. Warto wspomnieć także o funkcjonalności, gdyż trzymanie rzadko wykorzystywanych szalunków może generować spore koszty.

Jaka firma zapewni wynajmem szalunków?

Jeśli postawimy na wynajem szalunków, powinniśmy dokładnie przemyśleć to, jaka firma nam je zapewni. W jaki sposób ją znaleźć? Najlepiej wybrać ofertę firmy specjalizującej się w sprzedaży sklejki dla ekip budowlanych – w ten sposób zyskamy pewność, iż szalunki będą wytrzymałe oraz funkcjonalne. Bardzo istotna okaże się również obsługa kontrahenta – w sytuacji, kiedy zbliża się czas startu prac nie możemy zaakceptować opóźnienia. Jeśli mamy wątpliwości warto z kolei wejść do internetu i sprawdzić, co o ofercie konkretnego przedsiębiorstwa myślą dotychczasowi klienci.

Dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]