Wznoszenie budynków – zastosowanie dźwigarów

Jeśli chcesz zamówić dźwigar, powinieneś odwiedzić tę stronę

Szalunki to struktury niezbędne na większości budów. Za ich pomocą możliwe jest nadanie konkretnego kształtu ścianom wylewanym z kompozytu, a także wykonanie w nich otworów na drzwi i okna. Szalunki okazują się również niezbędne przy budowie sufitów – wówczas ich istotnym elementem są dźwigary. Bez ich zastosowania nie byłoby możliwe wzniesienie wielopiętrowego budynku. Dzięki dźwigarom sklepienie nie zapada się natychmiast po wylaniu i może zestalić. Z jakich surowców wykonuje się dźwigary? Jak można je zdobyć?

Z z jakich surowców produkowane są dźwigary?

Dźwigar poddawany jest sporym obciążeniom, które sięgają kilkudziesięciu ton. Z tej przyczyny jego kluczowym przymiotem jest trwałość. W dużym stopniu maja na nią wpływ dwa elementy – jakość produkcji i typ wykorzystanych do tego materiałów. Muszą one być dokładnie wyselekcjonowane i wypróbowane pod kątem odporności na znaczne naciski. Najlepszym surowcem okazuje się lite drewno takich drzew jak topola, sosna, olcha i buk. Ogromnie istotne jest również stosowne zaimpregnowanie dźwigarów, które ochroni je przed szkodliwym oddziaływaniem wilgoci, klejów i pozostałych ciekłych preparatów używanych na budowie – a więc substancji, które bezpośrednio zagrażają strukturze drewna.

Dźwigary – można je wypożyczyć

Firmy, które na co dzień zajmują się budową piętrowych obiektów dysponują swoimi dźwigarami. Ich zakup i magazynowanie wiąże się jednakże z pewnymi kosztami. Z kolei przedsiębiorstwa, które od czasu do czasu przyjmują zamówienia tego typu, mogą ustrzec się nadmienionych problemów. Najlepszym wyjściem dla nich jest skorzystanie z oferty podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów oraz pozostałych części szalunków.

Dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]