skitury, turystyka narciarska

Marzysz o wyjeździe na skitury? Sprawdź, co warto zwiedzić!

Większość osób wyjeżdżających w góry w okresie zimowym, udaje się tam zazwyczaj tylko po to, aby spędzić czas na szusowaniu na nartach lub na desce snowboardowej. Ale nie jest to jedyna forma wypoczynku, którą można uprawiać zimą w górach. Ci, którzy chcieliby przekonać się, czy poradzą sobie z bardziej wyczerpującym fizycznie wyzwaniem, powinni choć raz w życiu wziąć udział w skiturach czy też wyprawach na rakietach.

Skitury – przeznaczone wyłącznie dla doświadczonych w górach osób

Obecnie turystyka na nartach przeżywa swój rozkwit. Coraz więcej turystów nie oczekuje już banalnego relaksu w góralskim domu i sporadycznego zjazdu z zatłoczonych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry lepiej, postanawiają zaznawać ich piękna w trakcie stosunkowo intensywnych, jednak dających mnóstwo satysfakcji skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednak przeznaczona wyłącznie dla obeznanych w górach osób, które przyswoiły sobie dobrze technikę jazdy i które wiedzą także jak posługiwać się czekanem oraz rakami. Dlaczego? Poruszanie się daleko od dostosowanych dla turystów stoków, jest zwyczajnie o wiele trudniejsze. Wymaga także posiadania lekkich butów oraz nart.

Chcesz wiedzieć, czy poradzisz sobie na skiturach? Zapytaj o to instruktora!

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. W Europie najpopularniejszymi destynacjami wśród pasjonatów turystyki narciarskiej są bezspornie Pirin oraz Riła w Bułgarii i włoskie Alpy, gdzie wyśmienicie poradzą sobie nawet skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. turyści znad Wisły nie nie muszą jednakże ograniczać się jedynie do wypadów odbywających się w granicach Europy – na nartach można zwiedzić pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce– są tam kapitalne warunki do tego typu wypraw. W czasie takiej skitury główną atrakcją jest możliwość zdobycia szczytu Jabal Toubkal leżącego na wysokości 4167 m n.p.m. Osoby zaciekawione udziałem w tego typu wypadzie w górach, które nie mają pewności, czy któraś z tras będzie dopasowana do zdobytego przez nie doświadczenia, otrzymają w tym obszarze pomoc od organizatorów skitur i ich instruktorów.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]