Atrakcje turystyczne w Małopolsce

Najładniejsze trasy rowerowe Małopolski

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to najbardziej wyraziste atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze interesujące miejsca warto odwiedzić? Prezentujemy interesujące, popularne oraz nieznane, jednak z pewnością najlepsze miejsca w Małopolsce.

Najpiękniejsze mało znane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce jest dużo – w wielu z nich spotykamy tłumy, ale czy znasz te mniej znane oraz nowe miejsca w Małopolsce, jakie należałoby zobaczyć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją totalnie nieznaną, ale niemniej jednak mniej słynną niż inne malownicze ruiny – odwiedzają go w zasadzie amanci zamków i mieszkańcy okolicy. Jednak zamek Tenczyn nie bez powodu bywa określany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, chociaż nie są rozległe, prezentują się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich przecudowny pejzaż – przy solidnej pogodzie można podziwiać Tatry.
Inne mniej popularne atrakcje w Małopolsce to drewniane świątynie i cerkwie. Jeden z w najwyższym stopniu intrygujących drewnianych kościołów mieści się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO pomiędzy innymi ze względu na najpoprawniej zachowaną polichromię w Europie, jaka zdobi jego środek.
Małopolska słynie z Tatr i Pienin, jednak warte uwagi są też mniej widokowe pasma górskie. Przykładem nieomalże nieznanego miejsca w Małopolsce jest bardzo tajemniczy Beskid Niski, o dużo mniej skomercjalizowany oraz słynny niż Bieszczady, chociaż ma pokrewne zalety.
Interesujące miejsca w Małopolsce / Ładne oraz ciekawe miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze interesujące miejsca w Małopolsce / Powinieneś to zobaczyć! Atrakcyjne miejsca w Małopolsce
Wszyscy słuchali o kopalni soli w Wieliczce, lecz mało kto zdaje sobie sprawę z tego, iż kopalnia soli w Bochni to najstarszy działający zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne piękne, interesujące miejsce w Małopolsce to niewątpliwie Zalipie, czyli wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na koniec należy nadmienić o Dolinkach Krakowskich. Turyści raczej tutaj nie docierają, choć tutejsze skały przyciągają hobbystów wspinaczki, nie jedynie laików, ale też uznanych alpinistów oraz himalaistów.