aktywne wyprawy

Niezapomniane przeżycia i szkolenia – co oferują organizatorzy wycieczek dla aktywnych

Wyróżnia się dwie kategorie ludzi: ci, którzy czas wolny kochają spędzać na miłym lenistwie i ci, którzy w każdy urlop starają się zrobić coś wyjątkowego, czego wcześniej nie doznali. Z myślą o tych ostatnich biura turystyczne przygotowują atrakcyjne propozycje wypraw dla aktywnych.

Wycieczki dla aktywnych – znakomita sposobność, by przyswoić sobie przydatne umiejętności

Aktywne wyprawy to sumiennie zaplanowane parodniowe wycieczki dla tych, którzy chcą zobaczyć rozmaite regiony naszej ojczyzny i świata z całkiem innej perspektywy. Program takich wypraw jest wypełniony niesamowitymi atrakcjami, których zwyczajny turysta nie przeżyje z pozycji wygodnego fotela na ganku wydzierżawionej kwatery w górach. Wyprawa dla osób poszukujących interesujących wrażeń to dodatkowo doskonała szansa, by przyswoić sobie przydatne umiejętności, bowiem nieraz łączy się ze szkoleniami nieodzownymi do poznania reguł przeżycia na danym terenie. Na wyprawie w góry dla aktywnych można m.in. nauczyć się używania raków oraz czekana czy poruszania się po via ferratach. Partycypanci opanowują strategie survivalu, a także tego, jak zachować się w groźnych sytuacjach, które mogą ich zaskoczyć, czyli np. podczas lawiny. Wypada także dodać, iż taka wyprawa w góry pełna jest trudnych zadań wymagających ufności i kooperacji między członkami grupy, co może skończyć się zawiązaniem długoterminowych znajomości.

Nie tylko góry w Polsce – na wycieczkach dla aktywnych zobaczysz ciekawe kraje

Najciekawsze wyprawy, które będą wymagały od nas świetnej kondycji fizycznej, to przede wszystkim wycieczki w góry, w tym m.in. w góry wysokie, a celem są łańcuchy górskie zlokalizowane na całym globie. Osoby bez doświadczenia w wyprawach po górach, ale z dobrą kondycją fizyczną, mogą uczestniczyć np. w trekkingu po Podhalu i wejść 4 najbardziej znane wierzchołki tego regionu: Giewont, Turbacz, Trzy Korony i Babią Górę. Mogą także odwiedzić Sycylię, gdzie będą podziwiać sycylijskie parki narodowe, wulkan Etna i przespacerują się uliczkami zachwycających miast tej wyspy – Trapani, Palermo oraz Katanii. Ale Stary kontynent to nie jedyne obszary, dostępne dla niedoświadczonych globtroterów – bez trudu poradzą sobie również w trakcie wyprawy na Wyspy Komodo czy do Nepalu.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]