Baza pod makijaż, podkład, korektor – o kosmetykach do makijażu twarzy

Jeśli potrzebujesz kosmetyków do makijażu twarzy, koniecznie wejdź na https://houseofbeauty.com.pl/c/12-twarz.

Do wykonania najprostszego makijażu potrzeba paru kosmetyków. W pierwszym kroku na wcześniej oczyszczoną skórę aplikujemy bazę pod makijaż. Zależnie od naszych preferencji, możemy wybierać spośród produktów rozświetlających, wygładzających pory bądź matujących. Co kluczowe, użycie bazy pod makijaż umożliwia też przedłużenie żywotności makijażu.

W drugim kroku nakładamy delikatną warstwę podkładu, który dostosowujemy do potrzeb skóry. Podkłady pod makijaż dzielimy na te o lekkiej bądź dokładnie kryjącej konsystencji oraz na rozświetlające i matujące.

Po nałożeniu podkładu pod makijaż, trzeba sięgnąć po puder. Pudry do twarzy dzieli się na matujące i utrwalające, jak również pudry łagodnie rozświetlające, które bez wątpienia spełnią oczekiwania kobiet z suchą cerą. W asortymencie drogerii można znaleźć puder np. w kompakcie bądź w formie sypkiej.

Zadaniem korektorów do twarzy jest ukrycie cieni pod oczami oraz mankamentów skóry. W zależności od preferencji możemy wybrać te krzepnące i silniej kryjące albo te o konsystencji kremu, które mają właściwości nawilżające. Utrwala się je zazwyczaj przy pomocy pudrów rozświetlających, nakładanych pędzelkiem lub zwilżoną gąbką kosmetyczną. Z kolei te o zbitej konsystencji, które służą do pokrycia mankamentów cery, nanosi się je punktowo palcem bądź niedużym pędzelkiem.

Po zbalansowaniu kolorytu cery twarzy oraz jej przypudrowaniu, warto ją wymodelować przy pomocy bronzerów do twarzy. Dzielimy je na produkty do konturowania, które są zazwyczaj matowe i posiadają lekko szary odcień oraz na produkty do ocieplania cery, mające błyszczące drobinki.

Pudry rozświetlające powinno się nakładać na szczyty kości policzkowych. Nadają one obliczu młodzieńczy blask, a jednocześnie umożliwiają ukrycie oznak przemęczenia.

Żeby cera promieniowała żywiołowością, powinno się sięgnąć po róże do policzków. Ich kolor trzeba właściwie dopasować do barwy karnacji – wybrać ciepły albo chłodny. Jeśli natomiast borykasz się z wyraźnymi naczynkami albo w ogóle z przekrwioną cerą, to polecamy wybrać odcienie pomarańczu, które balansują różowe odbarwienia skóry.

Jeżeli chcesz, by makijaż był idealny przez cały dzień, warto skorzystać z utrwalaczy makijażu. Utrwalacze to kosmetyki w formie sprayu. Kupić można takie o właściwościach bardziej rozświetlających, a więc nadające skórze blasku, lub lekko matujących, które opracowane zostały głównie dla osób z cerą mieszaną bądź przetłuszczającą się.

Aplikacja codziennego makijażu nie jest skomplikowana i potrzeba do tego tylko paru ogólnodostępnych kosmetyków. Należy aczkolwiek pamiętać, aby prawidłowo dobrać je do naszego typu urody i cery.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]