Czy warto kupić filtr powietrza do domu?

Społeczeństwo stopniowo przekonuje się, jak istotne dla samopoczucia i zdrowia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z nim wdychamy wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i substancje uczulające: spaliny samochodów, sadzę, roztocza, pyłki kwiatów czy wirusy i drobnoustroje. Jak zatem przeprowadzić oczyszczanie powietrza w biurze czy mieszkaniu?

Oczyszczacz powietrza – co usunie?

Obecnie najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest wyposażenie mieszkania w oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie poradzi sobie zarówno z z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi, jak i kurzami. Efektywność oczyszczaczy powietrza mierzy się definiując najmniejszą wielkość cząstki zanieczyszczenia, która będzie wyłapana w ich filtrze. Urządzenia o wysokiej wydajności, zawierające tzw. filtry HEPA, wyłapują prawie 100% zanieczyszczeń o rozmiarze 0,3 mikrometra. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem jest jeszcze skuteczniejsze.

Airdog a inne oczyszczacze powietrza

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która umożliwia najwyższy poziom filtracji. Zatrzymują one nawet cząsteczki o wielkości 0,0145 mikronów, co usuwa pyły zawieszone PM2.5 i PM10, sadzę czy dym tytoniowy. Urządzenie Airdog X5 efektywnie i ekspresowo zatrzymuje też wirusa grypy, co potwierdziły przeprowadzone testy. Przewagą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, która przyczynia się do obniżenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma konieczności cyklicznej wymiany jednorazowych, wytwarzanych z papieru filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można opłukać, a jonizator plazmowy wystarczy przetrzeć suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza pracują cicho, są energooszczędne oraz łatwe w obsłudze.