Dlaczego warto posiadać jonizator powietrza?

Rzadko zdarza się ktoś, kto nie lubi zapachu powietrza po przejściu burzy. To wrażenie świeżości wywołują jony ujemne, które tworzą się m.in. w wyniku naturalnego ruchu wody i powietrza, wyładowań elektrycznych, a też są uwalniane przez rośliny. Ujemne jony tlenu tłumią przykre zapachy, oczyszczają powietrze oraz korzystnie oddziałują na nasze otoczenie i zdrowie.

Jonizator powietrza – czym jest jonizacja??

Jonizacja może nastąpić w wyniku emitowania ogromnej ilości ciepła, wyładowania elektrycznego albo oddziaływania silnego pola magnetycznego. Dzisiaj większa część z nas żyje w sąsiedztwie setek urządzeń, jak telewizory, drukarki czy komputery, które wysyłają pole magnetyczne i dodatnio jonizują atmosferę. Dobroczynne aniony, czyli jony o naładowane ujemnie, tworzą się przez przyłączanie się jednego bądź więcej elektronów do neutralnych cząsteczek. Na nieszczęście ich ilość w powietrzu na obszarach silnie zurbanizowanych z każdym rokiem jest mniejsza. Dlatego by na powrót odczuć czystą i rześką atmosferę w mieszkaniu, powinno się skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – zalety

Jonizacja stosowana jest najczęściej w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pomaga wychwycić dym z papierosów, szkodliwe bakterie i wirusy czy pyły zawieszone PM10 i PM2.5. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu świeżość i czystość, umożliwiając nam lepszy relaks i oddychanie pełną piersią. Zważywszy na fakt, że ujemna jonizacja powietrza redukuje poczucie ustawicznego znużenia i podnosi ogólną wydajność fizyczną organizmu, rekomenduje się wykorzystanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem również w biurach, szpitalach, urzędach czy szkołach, a więc tam, gdzie ważna jest koncentracja na realizowanych zadaniach.