Panele podłogowe – kilka porad dotyczących montażu

Tutaj znajdziesz panele podłogowe

Panele podłogowe wyglądem niewiele różnią się od podłogi drewnianej, a kupisz je znacznie taniej. Atrakcyjne ceny to tylko jedna z wielu dobrych stron paneli podłogowych – można je zamontować w naprawdę parę godzin, a wszyscy uporamy się z tym zadaniem bez pomocy fachowców. Przeczytaj poradnik, z którego dowiesz się, jak układać panele podłogowe.

Przygotuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe najlepiej montować na niezbyt wilgotnym gruncie – poziom wilgoci nie może być większy, niż 3%. Nie wolno zapominać również o oddzieleniu ich od podłoża – doskonale sprawdzi się tu folia PE o grubości przynajmniej jednej piątej milimetra i wełna kamienna. Po wizycie w sklepie nie wyjmuj paneli z paczki – trzeba odczekać kilka dni – dzięki temu wyparuje z nich zgromadzona wilgoć. Wszystko już na swoim miejscu?

Jak układać panele podłogowe?

Rozpoczynając układanie paneli, nie zapominaj o najważniejszym – panele podłogowe najlepiej układać startując z rogu pomieszczenia. Bezpośrednio rozpakowaniu, dokładnie sprawdź je i zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia, bowiem później sprzedawca ma prawo nie uznać reklamacji. Zatroszcz się też o temperaturę podłogi – koniecznie musi przekroczyć 15 stopni Celsjusza. Układaj je prostopadle do okna, a w niezbyt szerokich pokojach – zgodnie z orientacją fasad. Połączysz je używając specjalnych klików – to bezawaryjne i nieskomplikowane rozwiązanie.

Panele podłogowe powinny pracować

Tak, jak inne wyroby z drewna, panele podłogowe zmieniają wielkość w zależności od warunków cieplnych w pomieszczeniu. Musisz więc zostawić dylatacje o szerokości minimum dziesięciu milimetrów – będą mniej zauważalne, jeśli zamontujesz również listwy podłogowe.

Dane teleadresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]