Biuro rachunkowe – co dla nas zrobi?

Chcesz skorzystać z usług biura rachunkowego Katowice? Koniecznie wejdź na http://brabis.pl.

Prowadzenie księgowości w małych przedsiębiorstwach okazuje się zwykle źródłem sporych problemów. Nieduże podmioty rzadko są w stanie przyjąć specjalistyksięgowego na stałe, zaś ich właściciele nie zawsze potrafią starannie zarządzać budżetem. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji będzie prostsze niż myśli wielu czytelników – należy jedynie postawić na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Co jednak dzięki temu zyskamy? Jak zyskać pewność tego, że poziom usług okaże się satysfakcjonujący?

Atuty korzystania z usług biura rachunkowego

Na usługi biura rachunkowego powinniśmy postawić zwłaszcza ze względu na dobro finansów. Jeżeli zostawimy budżet firmy specjalistom od księgowości, zyskamy gwarancję, iż konsekwencją ewentualnych kontroli wykonywanych przez Urząd Skarbowy nie będzie wystawienie grzywny. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to też oszczędność pracy i pieniędzy – nie musimy troszczyć się o finansami na własną rękę, ani rekrutować do pracy specjalisty na pełen etat. Należy też wspomnieć o swobodzie, jaką dają takie usługi. Obecnie nie ma już potrzeby często jeździć osobiście do biura rachunkowego, ponieważ wiele spraw można uzgodnić z księgowym komunikując się przez e-mail.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Wybierając biuro rachunkowe nie zalecamy kierować się jedynie cennikiem usług – dziwnie niskie koszty usług zazwyczaj zwiastują ich niezadowalającą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego szczególną wagę przyłóżmy do sprawdzenia, czy jego eksperci mają odpowiednie certyfikaty, np. certyfikat księgowego wydawany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej bądź certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z obszaru finansów, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, takie jak przygotowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń osób zatrudnionych czy wyliczanie składek ZUS.

Dane teleadresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]