Catering świąteczny – warto zamówić go profesjonalnej ekipie

Poznaj więcej szczegółów o cateringu świątecznym w Krakowie.

Boże Narodzenie to okres, który spędza się z reguły wraz z rodziną, jednakże spotkania świąteczne urządzane są też w firmach. Często personel firmy przygotowuje je sam, przynosząc samodzielnie przyrządzone smakołyki, jednakże w ogromnych zakładach pracy ten model działania raczej sprawdza. Żeby zatem ułatwić sobie kwestię przygotowania firmowych spotkań wigilijnych, na dziesiątki osób, jak i tych mniejszych, polecamy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Catering świąteczny – co powinno się postawić na bożonarodzeniowy stół?

Naturalnie na wigilijnym stole musi pojawić się jak najwięcej typowych świątecznych przysmaków. To przede wszystkim ryby, jak chrupki filet z karpia bądź łososia, jak również zupy – obligatoryjnie żurek i barszcz czerwony, a dodatkowo także zupa rybna. Nie może brakować też krokietów z kapustą i grzybami, które na ogół serwowane są wespół z wspomnianym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza świąteczna nie byłaby kompletna bez przekąsek na zimno, m.in. bez sałatki warzywnej lub ryby po grecku. Wypada też zadbać o pyszny frykas na koniec obiadu. Na stół wigilijny rekomendujemy puszysty sernik, makowiec lub kutię z rodzynkami.

Catering świąteczny w firmie – omów menu z pracownikami

Za organizację Bożego Narodzenia w firmie trzeba wziąć się z odpowiednim wyprzedzeniem. Trzeba uzgodnić dzień wydarzenia oraz porównać go z harmonogramem urlopów zespołu. Pozwala to dokładniej obliczyć przypuszczalną liczbę uczestników imprezy, a w rezultacie ułatwi zamówienie właściwą liczbę porcji. Dobrym rozwiązaniem jest omówić z załogą menu i wspólnie dobrać te dania z oferty firmy cateringowej, które wszyscy lubią. Ważne jest także to, by mieć wiedzę czy ktokolwiek z zatrudnionych może mieć reakcję alergiczną, przykładowo na orzechy, które mogą znajdować się w w wypiekach, lub są w załodze firmy osoby, które nie spożywają produktów pochodzenia zwierzęcego. Dla tych osób należy zamówić dania odpowiadające ich diecie. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem dań świątecznych zbierają zlecenia przez większą cześć grudnia, jakkolwiek nie zalecamy robić tego w ostatniej chwili.

Dane teleadresowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]