Jak wybrać lokal na chrzest i inne porady dotyczące jego organizacji

Lokal na chrzciny Kraków - dowiedz się więcej o ofercie na palacradziwillow.pl.

Dla rodziców chrzest jest pierwszą ważną familijną okolicznością, w której centrum znajdzie się nowo narodzone dziecko, stąd też dbają o to, żeby wszystko w ten dzień było dopięte na ostatni guzik. Przygotowanie chrzcin może być jednakże trudne, w szczególności gdy na chrzcie ma pojawić się spora grupa bliskich i przyjaciół. W tym artykule przeczytasz parę porad, które pomogą ci w tym zadaniu.

Organizacja chrztu – możesz określić preferowany podarek dla swojego dziecka

Niegdyś sakrament chrzcin miał miejsce natychmiast po urodzeniu malucha, czasem nawet w dniu połogu, ze względu na znaczną śmiertelność noworodków. Z upływem lat chrzciny przeobraziły się w doniosły dzień nie tylko dla najbliższej rodziny dziecka, w związku z tym są urządzane przeważnie 6-7 miesięcy po jego narodzinach. Pozwala to na spokojne rozważenie głównych kwestii tej okoliczności, jak wybór ojca i matki chrzestnych, a także kościoła, w którym zostanie udzielony sakrament. Umawiając z parafią termin obrzędu zalecamy wziąć pod uwagę, ile tygodni będzie niezbędne na zaproszenie gości, jak również zamówienie dla nich obiadu oraz noclegu, gdy będą przyjeżdżać do nas z odległych miast. W wysłanych zaproszeniach należy dodać prośbę o konfirmację przez gości swojego uczestnictwa, co jest konieczne do wyliczenia jaką liczbę osób ostatecznie przyjdzie nam ugościć. Nie bójmy się także podać do wiadomości, jakiego podarunku pragnęlibyśmy dla pociechy. Rodzina przeważnie stawia na zabawki, aczkolwiek rodzicom więcej radości dadzą użyteczne podarki, jak choćby kocyki dla dziecka, zestaw ubrań oraz fotelik samochodowy.

Przyjęcie w domu albo chrzest w wynajętym sali – na co postawić?

Zaledwie dwie dekady temu chrzciny planowano zazwyczaj w domu rodziców malucha, dlatego nie wszyscy uczestnicy ceremonii w kościele byli zapraszani na odświętną biesiadę. Obecnie normą jest już wspólny obiad dla sporej grupy krewnych oraz dalszych i bliższych znajomych nowych rodziców. Analizując oferty lokali, w których można zorganizować chrzciny, wybieraj te, które nie tylko wynajmują rewelacyjnie przystrojone pomieszczenia, ale też współpracują z firmą cateringową, która przygotuje jadłospis harmonizujący z charakterem obiadu i która zapewni profesjonalną obsługę biesiadników. Jeżeli ceremonia zaplanowana jest na na miesiąc letni, polecamy znaleźć lokal na przyjęcie chrzestne z dostępem do ogrodu, w którym najmłodsze dzieci zamiast siedzieć przy stole mogą szaleć pod gołym niebem, a rodzina bądź fotograf wykona przepiękne zdjęcia. Ważny jest także taki wybór sali na chrzest, żeby dojazd z kościoła do miejsca zabawy był komfortowy, podobnie jak późniejszy transport gości do domu bądź zarezerwowanego noclegu.

Dane teleadresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]