Proteza czy implantologia? Co wybrać?

Dawniej osoby, które z rozmaitych powodów ”zgubiły” zęby, skazane były na to, żeby używać sztucznych szczęk. Nie jest to oczywiście trafione wyjście, gdyż protezy potrzebują czasochłonnej pielęgnacji, zaś ich zakładanie nie będzie zbyt komfortowe. Dlatego tak sporym uznaniem cieszą się implanty, które okazują się zdecydowanie wygodniejsze, lecz także mają wiele innych plusów. Implantologia wszak umożliwia osiągniecie widocznych długo rezultatów, do zera minimalizując prawdopodobieństwo poluzowania implantu. Warto zatem powiedzieć kilka zdań na temat tego, jak wygląda operacja wykonania implantów zębów, jakie rodzaje są wykorzystywane przez stomatologów implantologów i jak znaleźć lekarza, który wykona nam implanty zębowe.

Współczesne metody implantologii

Dziś implantologia stosuje dwa typy implantów – najpopularniejsze o wielkości 1 cm oraz trochę krótsze, czyli 6 mm. Implant zrobiony z odpowiedniego rodzaju tytanu jest umieszczany w przyzębiu pacjenta, a organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia zaś umożliwia znaczne zmniejszenie czasu dochodzenia do siebie – pacjent nie notuje żadnych dolegliwości już po 90 dniach. Do tej pory musi wykorzystywać chłodne okłady, a bezpośrednio po zabiegu – wystrzegać się bardzo ciepłych dań, napojów wyskokowych i palenia tytoniu. Ważne jest też stosowanie specjalnych preparatów, które zmniejszają obrzęk i ból.

Implantologia – jakiemu dentyście powierzyć?

Implantologia wywiera spory wpływ na jakość życia chorych – dlatego tak ważne jest to, żeby znaleźć odpowiedniego lekarza. Jak jednak ustrzec się niemiłych niespodzianek oraz trudności ze zdrowiem? Najlepiej postąpimy zlecając wykonanie implantów zębowych dentyście z dużym stażem oraz korzystnymi komentarzami wcześniejszych klientów. Gdzie je wyszukać? Przede wszystkim w internecie. Po wprowadzeniu w Google nazwy gabinetu stomatologicznego na pewno trafimy na istotne informacje.