Tatuaż włosów czyli mikropigmentacja skóry głowy

Dalsze informacje o mikropigmentacji skóry głowy we Wrocławiu.

Łysienie jest rezultatem licznych czynników i może ujawnić się na rozmaitych obszarach ciała. Lecz kiedy wypadanie włosów dotyka skóry głowy, czyli miejsca które ciągle jest na widoku i które nie tak prosto ukryć przed spojrzeniem osób trzecich, może to negatywnie wpłynąć na percepcja swojego ciała i wywołać niską samoocenę.

Co wywołuje wypadanie włosów?Najpopularniejsze przyczyny łysienia

Włosy tracimy systematycznie. Codziennie wypada ich przeważnie sto sztuk i jest to ilość, na którą z reguły nie zwracamy uwagi. Sporo czynników może jednakże zauważalnie nasilić proces utraty włosów. Łysieniemiewa przyczyny medyczne, jak przykładowo łysienie plackowate lub androgenowe, jednakże tak samo popularnym czynnikiem jego intensyfikacji są nasze własne nawyki. Wypadanie włosów bywa konsekwencją nieodpowiedniego odżywiania się, niepoprawnie bądź za często wykonanych zabiegów rozjaśniania lub farbowania włosów, a także niewłaściwa ich pielęgnacja. Niebagatelne oddziaływanie na nasze włosy ma także stres, jaki odczuwamy z różnych przyczyn. Stres powoduje łysienie na tle nerwowym, a w ekstremalnych przypadkach prowadzi wręcz do tego, że osoba odruchowo sama skubie włoski z brody lub głowy i ostatecznie uszkadza ich mieszki.

„Tatuaż” głowy tuszuje następstwa utraty włosów

Odbudowa włosów po całkowitym ich wypadnięciu oraz leczenie przerzedzonych włosów są możliwe za sprawą ich przeszczepowi. Ten zabieg jednak pociąga za sobą spore koszty i nie każdy pacjent może ponieść taki wydatek. Lecz jest alternatywa – „tatuaż” włosów, który z biegiem lat zdobywa coraz większy rozgłos. To zabieg mikropigmentacji medycznej polegający na kamuflowaniu efektów łysienia przez wprowadzenie w płytkie warstwy skóry głowy barwnika, który wygląda jak odrośnięte włosy. Tym sposobem w przypadku przerzedzonych włosów otrzymuje się efekt gęstszej fryzury, natomiast na całkowicie łysej skórze – efekt krótkiej fryzury. Fakt, iż skóra jest pokryta pigmentem jest praktycznie niewidoczny i jest to możliwe do wykrycia tylko jeśli dotknie się skóry. Warto dodać, że mikropigmentacja to nie zabieg leczniczy i nie doprowadzi do odrośnięcia włosów. Z kolei pigment wraz z łuszczeniem się skóry sukcesywnie blaknie i z reguły po 12 miesiącach konieczne jest powtórzenie zabiegu.

Dane teleadresowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]