Uszczelnianie okien drewnianych i PCV – zatrzymaj ciepło w domu

Porządna porcja wiedzy o nieszczelnych oknach plastikowych. Zobacz koniecznie!

Stan techniczny okien ma znaczny wpływ na samopoczucie lokatorów. Okna chronią dom przed wilgocią i chłodem, jak również odcinają go od zewnętrznych hałasów. Uszkodzone bądź nieprawidłowo wyregulowane okna nie zapewniają właściwych warunków, co nie tylko niekorzystnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, ale również, ze względu na spore straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze powody ku temu, żeby zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takiej sytuacji.

Co należy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, przegląd stanu technicznego okien powinno się przeprowadzić co najmniej raz na 12 miesięcy. Nie warto tego lekceważyć, gdyż po tym okresie potencjalne mankamenty mogą być już na tyle poważne, że nie usunie ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można zidentyfikować po pojawiającym się oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są luzy i, tym samym, ubytki energii.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wykonanych z innych surowców, polega najczęściej na ich wyregulowaniu (w większości wypadków służy do tego śruba umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy) oraz założeniu nowych uszczelek, które w wyniku styczności z wilgocią, wysokimi i niskimi temperaturami, jak również wiatrem mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i specjalistycznych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy rozpoczynać pracy samemu. Lepiej uczynimy zostawiając to doświadczonej firmie oferującej uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują obecnie nie tylko w Warszawie czy innych dużych aglomeracjach, ale także i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]