Zakres działania chirurga stomatologa

Nie wszystkie choroby uzębienia jesteśmy w stanie wyeliminować tradycyjnymi metodami. Jeżeli okazują się one niewystarczające, ostatnim rozwiązaniem jest zwykle któraś z technik chirurgicznych. Zajmuje się nimi chirurg stomatolog, do którego należy udać się na przykład w przypadku konieczności wstawienia sztucznych zębów czy mostów, dużych ubytków uzębienia, uszkodzonych kości oraz chorób tkanek miękkich, takich jak wszelkiego rodzaju guzy lub owrzodzenia. Które metody bywają jednak stosowane podczas leczenia pod opieką chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do jakiego lekarza udać się, żeby zabiegi były komfortowe i nie spotkały nas przykre niespodzianki?

Chirurg stomatolog – terapia

Na pewno najczęściej przeprowadzanym w poradniach chirurgów stomatologów zabiegiem okazują się usunięcia zębów – także tych znacznie zniszczonych, wymagających nacięcia tkanek oraz dłutowania. W razie dużych ubytków lub chorych po wypadkach konieczne okazuje się czasem odbudowanie kości – to również wchodzi w zakres obowiązków chirurga stomatologa. Ten lekarz para się również leczeniem różnych zmian w pozostałych tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych wcześniej nowotworów lub owrzodzeń – a także odtwarzaniem zmienionych chorobowo tkanek.

Chirurg stomatolog – jak wybrać specjalistę?

Jak nietrudno się domyślić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może być źródłem sporych trudności. Dobrze więc powiedzieć parę zdań o tym, czym wyróżnia się właściwy chirurg stomatolog i jakimi rzeczami kierować się przy szukaniu lekarza. Najistotniejsze będzie niewątpliwie to, by stosował on wyłącznie innowacyjne urządzenia i, co najistotniejsze, leki przeciwbólowe. Sporą wagę ma również atmosfera w gabinecie oraz podejście stomatologa do chorych – wiele powiedzą nam o nim opinie dotychczasowych klientów, które wyszukamy na przykład w sieci bądź wśród bliskich.