Jakie filtry powietrza są odpowiednie dla przemysłu?

Dowiedz się, gdzie zamówić filtr minipleat

Przyznajmy to szczerze: stan powietrza w Polsce nie jest najlepszy. Pod tym kątem Polska zajmuje jedno z ostatnich miejsc pośród członków Unii Europejskiej. Każdego dnia pojawiają się kolejne komunikaty o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu pyłów PM2.5 oraz PM10 i stąd też nadal poszukiwane są wydajne metody, pozwalające poradzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, przede wszystkim w miejscach, w których utrzymanie sterylności powietrza jest niesłychanie istotne (przykładowo w budynkach służby zdrowia).

Filtry F7 i F9 – skutecznie wyłapują pyły PM2.5 oraz włosy

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), innymi słowy filtry powietrza wysokiej wydajności, powszechnie znane i wykorzystywane są od lat siedemdziesiątych. Są obecne m.in. w odkurzaczach oraz domowych oczyszczaczach powietrza. W wentylacjach montowanych w biurach, budynkach mieszkalnych czy urzędach doskonale spełnią swoje zadanie filtry dokładne mini-pleat, które zależnie od klasy poradzą sobie z filtracją pyłów PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki są składową smogu. Nie są dla nich trudnością też większe zanieczyszczenia, jak roztocza, włókna czy spaliny. Kupując filtry dokładne F7 czy F9 należy zwrócić uwagę nie tylko na ich wydajność, ale też na jakość ich produkcji. Te wytwarzane przez polską firmę MARSS Filtry Hepa posiadają stalową ocynkowaną ramę, która charakteryzuje się znaczną wytrzymałością na uszkodzenia i niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoki poziom temperatury, wilgotności). Wydajny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego zabezpieczony jest standardowo aluminiową siatką od strony wlotu powietrza. W filtrach minipleat papier filtracyjny ułożony jest w małe plisy i wzmocniony jest klejem z tworzywa sztucznego, co sprawia, iż produkty te mają wysoką żywotność. Filtry minipleat dostępne są w wielu rozmiarach dopasowanych do zapotrzebowania każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 i H14 – tam gdzie powinno się zachować wyśrubowane normy czystości

Do wykorzystania w przemyśle wymagane są natomiast filtry o stanowczo wyższej przepustowości, którą zdołają zagwarantować filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy pakietu filtrującego są w nich rozdzielone w regularnych odstępach przez aluminiowe separatory, a wytrzymała konstrukcja, również wyprodukowana z ocynkowanej stali, jest odporna na zmiany temperatury i wilgoć, co pozwala na sprawną pracę w ekstremalnym środowisku (nawet do 80 stopni Celsjusza). Filtry tego typu stosowane są wszędzie tam, gdzie trzeba spełnić najwyższe normy sterylności powietrza, np. w zakładach produkujących żywność.

Źródło fotografii – marss.pl.

Dane teleadresowe:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46