Działanie aparatów do magnetoterapii

Sprawdź magnetoterapia aparat na https://www.bardomed.pl/20-aparaty-do-magnetoterapii.

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii skupiającym się na oddziaływaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 mHz oraz indukcji w zakresie 0,1-10 mT. Metodzie tej przypisuje się różne oddziaływanie, jednak wielu jej właściwości nie potwierdzono dotąd w testach klinicznych. Całkowitą pewność co do efektywności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli idzie o działanie przeciwbólowe i przyspieszenie regeneracji tkanek przy zabiegach ortopedycznych, jak np. artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Poza tym magnetoterapia poprawia także krążenie, likwiduje obrzęki, zmniejsza ilość wolnych rodników i pomaga w stanach zapalnych.

Działanie aparatu do magnetoterapii

Urządzenia do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o danej indukcji i częstotliwości, które z kolei jest transmitowane za pomocą przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do leczonych części ciała pacjenta. Najnowocześniejsze aparaty do magnetoterapii pozwalają na podłączenie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala wykonać więcej zabiegów i znacznie usprawnia działanie gabinetów medycznych.

Urządzenia do magnetoterapii – zastosowanie

Aparat do magnetoterapii to znaczący element wyposażenia gabinetów rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Ze względu na duże rozmiary i wagę wynoszącą kilka kilogramów, zazwyczaj jest to sprzęt stacjonarny o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Należy jednak zaznaczyć, że w sprzedaży znajdziemy też modele przenośne, wspaniale sprawdzające się w pracy z pacjentami w miejscu ich zamieszkania. Urządzenia te mają aplikatory w postaci dysków lub pasów.

Dane teleadresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]