Przenośne i stacjonarne aparaty do ultradźwięków

Jeśli szukasz aparatu ultradźwiękowego, koniecznie wejdź na https://www.bardomed.pl/17-aparaty-do-ultradzwiekow.

Ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 MHz są często wykorzystywane przez fizjoterapeutów. Oczywiście nie dzieje się tak bez przyczyny, bo właściwie aplikowane ultradźwięki wywierają korzystny wpływ na zdrowie pacjentów. Wykorzystuje się je do masażu mięśni, a wytwarzana za ich pomocą wysoka temperatura oddziałuje kojąco na tkankę nerwową. Dlatego też masaż ultradźwiękami może być stosowany do zmniejszania napięcia mięśniowego, uśmierzania bólu oraz usprawnienia przepływu limfy. Powyższe działanie możliwe jest jednak jedynie przy użyciu dobrego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat do ultradźwięków – charakterystyka

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od blisko wieku, bazuje na 2 typach efektów: termicznych oraz atermicznych. Te pierwsze polegają głównie na nagrzaniu tkanek bogatych w kolagen – stawów, blizn, ścięgien czy wiązadeł i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do znacznego wysiłku czy też przy leczeniu przeróżnego typu stanów zapalnych. Z kolei efekty atermiczne mają zbawienne oddziaływanie na przepływ płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy.

Aparat do ultradźwięków – stacjonarny lub przenośny?

Istnieją dwa warianty aparatów do ultradźwięków – stacjonarne i przenośne. Mobilny aparat terapii ultradźwiękowej będzie opcją doskonałą dla fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów bądź podejmujących ich w kilku placówkach. Jeśli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie przyjmuje znaczną ilość pacjentów – głównie w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia – lepszym zakupem będzie wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Dane teleadresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]