Terapia małżeńska drogą do naprawy małżeństwa

Skorzystaj z porady specjalisty w zakresie terapii małżeńskiej UK

Każde małżeństwo może przeżywać przeróżne problemy. Całe szczęście teraz można sobie z nimi radzić wyjątkowo sprawnie. Idealnym rozwiązaniem okazuje się być terapia małżeńska prowadzona przez wykwalifikowanego oraz doświadczonego terapeutę.

Terapia małżeńska – w jakich problemach może pomóc?

Do psychoterapeuty zgłaszają się pary borykające się z przeróżnymi problemami. Specjalista pomaga pokonać trudności powiązane ze zdradą jednego z partnerów, a także udzieli pomocy w przypadku uzależnienia, chociaż tutaj często potrzebne będzie też specjalistyczne leczenie pacjenta. Psycholog okaże się być wsparciem w okresie problemów zdrowotnych partnerów lub członków ich rodzin. Jest pomocny w momencie, kiedy między partnerami dochodzi do konfliktów, których nie potrafią rozwiązać sami. Uczestnictwo w terapii małżeńskiej pomaga również przezwyciężyć problemy i scementować partnerstwo. Poprawie ulega zdolność porozumiewania się między mężem i żoną – dzięku czemu ich związek rozkwita, a nie tkwi w miejscu. Psychoterapeuta pomaga zrozumieć partnerom jakie są ich wzajemne oczekiwania oraz potrzeby. Zwraca on uwagę na to, że małżeństwo to nie wyłącznie czerpanie korzyści, ale także dawanie czegoś od siebie. Wsparcie terapeuty sprawia, że możliwe staje się określenie przyczyn leżących u podstaw partnerskich kłopotów. Pary, które mają za sobą terapię małżeńską posiadają umiejętności potrzebne do tego, żeby doskonale radzić sobie z problemami w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszkamy na terenie Wielkiej Brytanii?

Polska emigracja, która dotarła na Wyspy spowodowała, że obecnie bez większych problemów można wyszukać polskiego psychologa także na terenie UK. Znajomość języka polskiego ułatwia terapię oraz zwiększa komfort małżeństwa, które postanowiło postawić na pomoc specjalisty. Także na emigracji warto powalczyć o swoje małżeństwo, które w wielu wypadkach właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna walczyć z najróżniejszymi kłopotami. Należy pamiętać, że terapia to nie coś, czego należy się wstydzić, a na skutek niej związek może wkroczyć na całkowicie nowe tory. Rozstanie to zawsze ostateczność.

Dane teleadresowe:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339