Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Mocne i śnieżnobiałe zęby to marzenie wielu osób. Niestety wiele negatywnych składników niszczy nasze szkliwo i sprawia, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze pasty wybielające działają efektywnie. Jak przywrócić wspaniały uśmiech? Jakie metody wybielania są najskuteczniejsze?

Wybielanie zębów – jak uzyskać trwałe efekty?

Mycie uzębienia po wszystkich spożywanych produktach pomaga zachować mocne szkliwo, ale nie zawsze ustrzeże przed nieestetycznym wyglądem. Cukry i inne przyczyny powodują, że nasz uśmiech traci swoje piękno. Domowe zabiegi wybielające (soda oczyszczona, lakiery, pasty), nie gwarantują trwałych efektów. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna posiada szereg narzędzi, które przywracają zębom naturalny kolor. Jakie zabiegi są teraz najpopularniejsze? Dentyści szczególnie rekomendują wybielanie zębów lampą BEYOND, która przynosi satysfakcjonujące rezultaty już po kilku sesjach. Zabieg nie jest bolesny i jest całkowicie bezpieczny dla zębów.

Wybielanie zębów – naświetlanie lampą

Jak odbywa się wybielanie zębów lampą BEYOND? Najpierw trzeba sprawdzić czy w uzębieniu nie ma ubytków. Następnie przy pomocy specjalnego szablonu oznacza się barwę zębów przed wybielaniem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, lekarz przystępuje do nałożenia preparatu z utleniaczem na powierzchnię zębów. Ważny jest także dobór właściwego PH żelu. Żel aktywowany jest przez światło lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba znacząco redukując przebarwienia. Lampa BEYOND rozjaśnia zęby nawet o 14 tonów, rezultaty są więc spektakularne i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu należy wystrzegać się czerwonego wina, czarnej kawy przez co najmniej ok. 7 dni. Pacjentom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND zaleca się wybielanie zębów za pomocą lampy LED.