Zwięźle o karboksyterapii – zastosowanie i efekty zabiegów
Karboksyterapia to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który umożliwia efektywną walkę z objawami starzenia i wyraźnie polepsza wygląd skóry. Czy istnieją przeciwwskazania do jego przeprowadzenia? Jak wygląda zabieg karboksyterapii medycznej?
Karboksyterapia minimalizuje widoczność „skórki pomarańczowej” i wygładza skórę
Karboksyterapia medyczna jest małoinwazyjnym zabiegiem o dużym wachlarzu zastosowań – wzmacnia napięcie skóry twarzy, szyi czy dekoltu, pomaga zmniejszać zmarszczki i efektywnie poprawia jędrność skóry. Jest stosowana również w innym celu – redukuje nadwyżkę tkanki tłuszczowej, redukuje widoczność blizn i cellulitu, a także usuwa teleangiektazje, innymi słowy rozszerzone naczynka krwionośne. Znana jest też z przeciwdziałania łysieniu oraz łagodzenia zmian łuszczycowych. Podstawą jej działania jest CO2 podany w tkanki podskórne, co pozwala na odżywienie tkanek, pozbycie się toksyn i redukcję obrzęków. Poza tym karboksyterapia poprawia cyrkulację krwi, stymuluje spalanie tkanki tłuszczowej, jak również inicjuje proces tworzenia się naczynek krwionośnych.
Karboksyterapia pod oczy przywraca skórze blask
Jakie są rodzaje karboksyterapii medycznej? Znacznym zainteresowaniem cieszy się karboksyterapia pod oczy, która pozwala na zmniejszenie „worków” oraz cieni. Cera pod oczami jest niesłychanie cienka i to przeważnie na niej dają się dostrzec pierwsze znamiona starzenia. Zabieg karboksyterapii przywraca cerze witalność, a twarzy młodzieńczy wygląd. Ogromnie modna jest również karboksyterapia na włosy, która jest skuteczna w walce z łysieniem. CO2 wprowadzony pod skórę głowy wzmacnia słabe cebulki włosów, zapobiegając nadmiernemu ich wypadaniu i stymulując ich porost.