audyt seo, audyt sklepu

Audyt SEO wykryje szereg dysfunkcji witryny

Wedle internetowego wydania Słownika Języka Polskiego PWN audyt oznacza sprawdzenie spółki, przedsiębiorstwa czy firmy pod kątem licznych czynników, między innymi organizacyjnych i finansowych, a także analizę możliwości dalszego rozwoju. Czym, mając na uwadze powyższą definicję, jest zatem audyt SEO? Jest to drobiazgowa analiza strony internetowej, oceniająca przeróżne jej elementy, jak tytuły i opisy meta, kod strony, hierarchię nagłówków, szybkość ładowania się strony i wiele bardziej i mniej istotnych aspektów. Oprócz samego wykazania nieprawidłowości oraz błędów, w dobrym audycie SEO powinny być zamieszczone także wskazówki co do rozwiązania odnalezionych problemów.

Audyt SEO analizuje witrynę internetową pod względem zgodności ze normami W3C, dostępności, zawartości strony, jak również poprawności kodu. Co więcej sprawdzane jest także, czy strona jest przyjazna dla wyszukiwarek. Podsumowując, audyt SEO zleca się agencji, by odnalazła ona wszystkie błędy na stronie oraz – co najistotniejsze – zaproponowała rozwiązania, które pozwolą je naprawić.

Darmowy audyt SEO nie wskaże wszystkich nieprawidłowości na stronie

Online znajduje się mnóstwo stron i narzędzi, za pomocą których natychmiast i za darmo przeprowadza się audyt SEO strony www. Atuty takiego rozwiązania? Cena i szybkość. Wady? Całkiem sporo. Okrojone dema lub też bezpłatne narzędzia z niewielką liczbą opcji, są bardzo niedoskonałe. Jeżeli już dostrzegą pewne błędy na stronie, to zapewne nie wszystkie. Mnóstwo pomyłek (między innymi w kodzie) dostrzec można tylko w trakcie analizy przeprowadzonej przez specjalistę w danym obszarze, a nie oprogramowanie.

Na audyt SEO wykonywany przez agencję należy poczekać zwykle od tygodnia do mniej więcej 30 dni. Czas na przygotowanie analizy powinien zostać sprecyzowany w umowie podpisanej z agencją, która zadeklarowała, że go sporządzi. Taki audyt pozwoli wykryć wszelkie kluczowe błędy kryjące się w witrynie. Jeżeli strona była utworzona na gotowym szablonie albo na platformie typu Shoper czy Magento, to elementów do naprawienia może być wiele. Gdy strona wolno się wczytuje i ma praktycznie zerową widoczność na ważne dla klienta frazy, to także są to sygnały, że zlecenie zewnętrznej firmie SEO audytu jest odpowiednim pomysłem.

Jakie niedociągnięcia ujawnia audyt SEO?

Uważnie zrealizowany audyt SEO może odkryć masę wad witryny, między innymi:

 • brak lub nieprawidłowa integracja z narzędziami Google (np. Google Analytics),
 • powody niskiej widoczności strony na słowa kluczowe,
 • rzeczywista liczba zaindeksowanych podstron,
 • problemy z dostępem do witryny dla robotów,
 • poprawność kodu witryny,
 • nieprawidłowości w hierarchii nagłówków,
 • niska jakość treści na stronie,
 • brak tłumaczeń wersji językowych strony,
 • brak tytułów i opisów meta,
 • błędy strony w wersji na komórki, takie jak nieprawidłowe wyświetlanie się różnych obrazów,
 • brak lub nieuzupełniona wizytówka Google Moja Firma,
 • niska prędkość wczytywania się strony w wersji na komputer oraz na urządzenia mobilne

.

Dane teleadresowe:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]