Bagażnik na relingi – nie kupisz go do każdego auta

Jeśli potrzebujesz poprzeczek na relingi, odwiedź ten adres.

Podróż autem na wczasy wymaga znalezienia miejsca na wszelkie potrzebne w trakcie urlopu sprzęty. Zwykle nie pomieścimy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich ilość w przypadku dużej rodziny bywa znaczna, a po drugie, ze względu na pokaźne gabaryty niektórych przedmiotów. Tu należy wymienić w szczególności rowery czy narty, których zmieszczenie w bagażniku typowego rodzinnego auta jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu mogą być uchwyty samochodowe oraz bagażniki dachowe przystosowane do przewożenia wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – pewny montaż boxu dachowego

Pakowność auta w dużym stopniu zwiększa zamontowanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko gwarantuje przewożonym przedmiotom osłonę przed uszkodzeniem mechanicznym oraz wilgocią, ale również nie wpływa znamiennie na spadek osiągów pojazdu, gdyż ma opływowy kształt. Do jego montażu potrzebne są poprzeczki samochodowe – tak zwane relingi. Jeśli nasz samochód nie jest wyposażony w nie fabrycznie, możemy je dokupić później. Pamiętajmy jednak, by dobór modelu właściwego do budowy naszego auta oraz montaż poprzeczek zlecić profesjonalistom. Po założeniu ich na własną rękę umocowanie bagażnika może być za słabe.

Uchwyty samochodowe idealne dla rowerów

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy też kupić dodatkowe uchwyty samochodowe, dzięki którym przetransportujemy autem narty, SUPy czy rowery. Uchwyty tego typu są na ogół przeznaczone do transportu danego rodzaju sprzętu – zapewniają więc wysoki stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można założyć zarówno na dachu auta, jak i w jego tylnej części – na klapie bagażnika albo haku holowniczym. To drugie rozwiązanie jest polecane ze względu na to, iż rowerom nie grozi wtedy zderzenie z tablicami, wiaduktami i nisko wiszącymi gałęziami.

Dane teleadresowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]