Blachy trapezowe dachowe – tanie i wytrzymałe na korozje

Więcej informacji o blachach trapezowych dachowych.

Blachy trapezowe na dach tworzą mocne pokrycie, są ekonomiczne i mogą być używane zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i magazynów czy hal produkcyjnych. Dlaczego trapez na dach staje się coraz bardziej popularny?

Trapez na dach – niedroga a jednocześnie odporna blacha

Nazwa blachy trapezowej czerpie od jej kształtu – płaty mają przetłoczenia w formie trapezu. Proces jej montażu jest bardzo łatwy – poradzi sobie z tym każda ekipa budowlana. Budulec ten jest ceniony też ze względu na atuty ekonomiczne – zarówno sama blacha trapez, jak i montaż nie niosą za sobą wysokich kosztów. Z uwagi na niewielką cenę materiału i bezproblemowy montaż, blacha trapezowa jest coraz częściej stosowana do kładzenia pokryć dachowych i może być znakomitą alternatywą dla kosztowniejszej blachy na rąbek. Rozwiązanie to charakteryzuje się długą żywotnością – dach pokryty blachą trapezową może wytrzymać w dobrej kondycji przez kilkanaście lat. Do tego jest bardzo lekki, posiada wysoką wytrzymałość na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne.

Gdzie można użyć blachy trapezowe?

Blacha trapezowa bardzo dobrze sprawdzi się jako pokrycie dachu domu jednorodzinnego o nieskomplikowanej bryle, np. w stylu minimalistycznym. Korzystnie prezentuje się na obiektach z dachem o sporej powierzchni, pasuje zarówno do domów drewnianych, jak i murowanych. Może być także używana wszędzie tam, gdzie z różnych okoliczności nie można stosować standardowych, ceramicznych dachówek. Blacha trapez będzie też doskonale prezentować się jako wykończenie hal magazynowych, wiat albo obiektów gospodarczych. Blachy trapezowe dachowe dachową warto zamawiać bezpośrednio od producenta. Dzięki temu mamy gwarancję, iż materiał jest najwyższej klasy i zaspokoi nasze oczekiwania. Producenci posiadają bogatą paletę kolorów blach trapezowych, jak również akcesoria dodatkowe, m.in. orynnowanie dachu.

Dane teleadresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08