Buty do jazdy konnej – jakie kupić?

Tu kupisz buty jeździeckie.

Jazda konna z każdym rokiem staje się coraz popularniejsza. Rzecz jasna nie jest to zadziwiające – zwłaszcza, jeżeli zauważa się liczne walory tej dyscypliny sportu. Najważniejsze z nich to: wzmocnienie wszystkich układu mięśniowego, ćwiczenie dobrej postawy, jak również polepszenie kondycji. Poza tym ma zbawienne działanie na psychikę: podnosi poczucie odpowiedzialności, likwiduje napięcie i sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji. Aby jednak maksymalnie korzystać z pożytków jeździectwa, powinniśmy odpowiednio wybrać strój i buty jeździeckie. Na co zwrócić uwagę przy zakupie tych ostatnich?

Buty jeździeckie – ochrona części albo całej nogi

Rozróżnia się 2 główne rodzaje butów do jazdy konnej: oficerki oraz sztyblety. Drugie są wyraźnie krótszei sięgają nieco powyżej kostki. Oficerki to zaś buty niezwykle wysokie, sięgające powyżej kolana. Dlatego dają osłonę całej nodze, redukując ryzyko powstawania zadrapań czy siniaków. Sztyblety są znacznie tańsze, jakkolwiek decydując się na ich kupno, powinno się pamiętać o tym, aby zaopatrzyć się też w ochraniacze nóg – czapsy bądź sztylpy.

Z jakich surowców produkuje się buty jeździeckie?

wybierając buty jeździeckie, koniecznie należy wziąć pod uwagę na materiał, z którego zostały one wykonane. W sprzedaży odnajdziemy obuwie zrobione ze skóry oraz jej przeróżnych imitacji. Te pierwsze są zdecydowanie droższe, lecz warto się na nie zdecydować ze względu na większą trwałość oraz umiejętność dostosowania się buta do konturu stopy właściciela. Warte uwagi są przede wszystkim buty ze skóry cielęcej, która jest miękka i po kilku dniach osiąga oczekiwany kształt. Skóra bydlęca pod tym względem wypada trochę gorzej, jednak jej walorem jest niska cena.

Dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]