domowe urządzenie do drenażu limfatycznego

Drenaż limfatyczny – w jakim celu stosuje się aparaty do presoterapii?

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego celem jest poprawa cyrkulacji chłonki w organizmie. Masaż ręczny opracowano w Danii w trzecim dziesięcioleciu XX wieku – to zbiór różnych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów pompujących oraz obrotowych, których siłę i częstotliwość terapeuta przystosowuje za każdym razem do kondycji zdrowotnej pacjenta oraz punktu masażu.

Aparat do drenażu limfatycznego – na obrzęki i nie tylko

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów coraz częściej używane są aparaty do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż manualny. Taki sprzęt tworzą specjalne mankiety z komorami, które wsuwa się na obrzękłe ramiona albo nogi. Dzięki napełnieniu powietrzem poszczególnych przegród urządzenie uciska kończynę, wspomagając tym samym krążenie limfy. Jest dużo zaleceń do poddania się zabiegowi presoterapii. To zwłaszcza zastoje i obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki powstałe w wyniku urazów lub obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii czy też tarczycy). Stosuje się go też w medycynie estetycznej – wspomagająco w trakcie procesu odchudzania oraz jako pomoc w zwalczaniu cellulitu. Presoterapia jest także na co dzień wykorzystywana w świecie profesjonalnego sportu, w głównej mierze jako zabieg regeneracji po podwyższonym wysiłku.

CarePump – domowe urządzenia do drenażu limfatycznego

Sporo opcji użycia aparatów do masażu uciskowego przysłużyło się mocno do ulepszenia tych urządzeń. W dzisiejszych czasach osoby raz za razem korzystające z tej metody masażu mogą wykonać zabieg w we własnych czterech ścianach, dzięki innowacyjnym aparatom Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Aparaty do presoterapii do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry podobne do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu świadczy o ilości komór znajdujących się w mankietach – im więcej przegródek, tym efektywniejszy jest masaż. Maszyny CarePump nie zabierają wiele miejsca oraz są stosunkowo lekkie, zatem bez przeszkód można spakować je na wyjazd, np. na turniej sportowy.

Co istotne, poddanie się zabiegowi masażu uciskowego powinno być uprzednio skonsultowane z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym samemu, dlatego że istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego zabiegu (to m.in. choroba nowotworowa i zakrzepica, które wskazane jest wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]